Rahatsızlığını önemsemedi... Organlarını yiyor!

22 Kasım 2019 Cuma - 12:11 | Son Güncelleme : 22 11 2019 - 12:29

İngiltere'de yaşayan Alex Lewis isimli adam, et yiyen bakteri yüzünden dudaklarını, kollarını ve bacaklarını kaybetti. Hayata tutunmaya devam eden adam, başardıklarıyla ise ilham kaynağı oldu.


İngiltere'de yaşamını sürdürmekte olan Alex Lewis, uzun bir süredir ülke gündeminde yer alan son dakika haberlerinde en çok konuşulan kişilerden birisi olarak biliniyor. Zira, 39 yaşında evli ve bir çocuk babası olan Lewis'in yakalandığı rahatsızlık ve ardından gelişen olayların her bir detayı adeta tüyler ürpertiyor.
 
KENDİNİ RAHATSIZ HİSSETTİ
 
Genç adam, bir sabah uyandığında kendisini iyi hissetmediğinin farkına vardı. Bu durumu önemsemeyen ve sağlığını düşünmeyen Lewis, aslında ne kadar büyük bir hastalıkla boğuşacağının ve bu rahatsızlığın hayatını nasıl etkileyeceğinin farkında değildi. Lewis, hayatta kalma şansı yüzde 3 olarak açıklanmasına rağmen hayata tutundu; ancak bacaklarını ve kollarını kaybetti.
 
 
ORGANLARINI YEMEYE BAŞLADI
 
Alex Lewis, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesi ve hayata tutunma azmi ile İngiltere'nin konuştuğu isimlerden birisi. Zira, 39 yaşındaki genç adamın hastalığını ciddiye almamasının akabinde bacaklarını ile kollarını kaybetmesi ve ardından ortaya koyduğu mücadele ise ülke gündeminde gerek gazete, gerekse televizyonlarda son dakika olarak duyuruluyor. Evli ve bir çocuk babası olan Alex Lewis, 2013 yılında önemsiz olduğunu düşündüğünü bir rahatsızlığa yakalandı. Lewis, yakalandığı bu rahatsızlığın, onun organlarını yemeye kadar götüreceğini bilmiyordu. Doktorlara görünmesinin ardından korkunç hastalıkla yüzleşen genç adamın cildinde deformasyonlar oluşmaya başladı.
 
 
HER BİR SATIRI TÜYLER ÜRPERTİYOR
 
Streptekok A tipi et yiyen bakteri kaptığı tespit edilen Alex Lewis'in cildinde deformasyonlar oluşmaya başladı. Doktorların hayatta kalma şansını yüzde 3 olarak belirttiği Alex Lewis 6 aydan fazla sürede 18 defa ameliyata alındı. Alex Lewis'e farklı bir tedavi yöntemi uygulandı ve başarıya ulaşıldı. Fakat Alex Lewis bu zorlu süreçte bacaklarını, ellerini kaybetti, ağız bölgesinde ise ciddi deformasyon oluştu. Yaşadığı ciddi sağlık sorunlarına rağmen hayata tutunmayı başaran Alex Lewis, İngiltere'de bir otelin iç tasarımını yaptı. Yaşadıklarına dair konuşan Alex Lewis, "Gerçek şu ki bana bacaklarımı, ellerimi ve yüzümü geri vermeyi teklif etseniz kabul etmezdim. Yaşadığım süreç bela etmektense şükretmem gereken bir deneyim. İngiltere'de bir çok projenin iç tasarımını yapıyorum. Tasarım, mühendislik ve teknoloji gibi konularda fikrim sorulduğu için şanslıyım." dedi.
 
 
BİRÇOK KİŞİYE İLHAM KAYNAĞI OLDU
 
Et yiyen bakteri sebebiyle dudaklarını kaybeden Alex Lewis'e dünyada ilk kez alt ve üst dudağa olacak şekilde plastik cerrahi uygulaması yapıldı. Bu süreçte Alex Lewis'e en büyük destek eşi ve ailesinden geldi. Dudak operasyonu için Alex Lewis altı defa bıçak altına yattı. Ampute bireyler için kar amacı gütmeyen bir inisiyatif de kuran Alex Lewis protez kol ve bacakları ile de yaşamayı öğrendi. Yaşama sıkı sıkı tutunan Alex Lewis şimdi birçok kişiye ilham olan bir figür haline geldi. (Hürriyet)