Türk sanayisi için acı bir gün!

08 Haziran 2018 Cuma - 12:42 | Son Güncelleme : 08 06 2018 - 19:11

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberinin ardından iş dünyası başsağlığı ve üzüntülerini paylaştı.


Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından iş dünyasından bir çok isim açıklama yaparak üzüntülerini paylaştı. 
TÜSİD BAŞKANI EROL BİLECİK: ÖRNEK ALINAN İNSANLARIN BAŞINDA GELİYORDU
 
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik: Çok ama çok üzgün olduğumuzu söylemek istiyorum. Birkaç saattir bütün iş dünyası bu haberle çalkalanıyor. Girişimci profilini en iyi temsil eden isimlerden birisiydi. İş dünyasının duayen sınıfa koyduğu bu isim için toprağı bol olsun diyorum. Rol modeli olarak bakıldığı zaman örnek alınan insanların başında geliyordu. Almış olduğu şirketleri çok hızlı bir şekilde yukarı seviyelere getirmesi. Hakikatten çok değerli çalışmaları olan bir insandı. Sosyal projelere dokunuşları ve hayırseverliğiyle bilinen bir insandı. Tekrardan Allah rahmet eylesin.
 
İŞ DÜNYASINDA ÖNCÜ İŞLER YAPTI 
 
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ise Türk iş  dünyasının önde gelen büyüklerinden Demirören Holding'in kurucusu ve Yönetim  Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören Beyefendiyi kaybetmenin üzüntüsü içinde  olduklarını belirterek, "Erdoğan Bey, enerjisi çok yüksek, çalışma azmiyle dolu,  yaptığı işi çok seven bir iş adamıydı. Başta rahmetli Sakıp Sabancı olmak üzere,  yakın aile dostumuz olan Erdoğan Bey’in ülkemiz ekonomisi ve sosyal hayatı için  kıymetli katkıları olmuştur. Bilgi ve deneyimiyle iş dünyasına birçok öncü işler  yapmıştır. Kendisine 'ağabey' dediğim merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan  rahmet, Demirören Ailesine, Demirören Grubu çalışanlarına ve tüm iş dünyasına  taziyelerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.
 
HER ZAMAN HATIRLANACAK 
  
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da iş  dünyamızın öncü isimlerinden, Erdoğan Demirören’in vefatından büyük üzüntü  duyduğunu ifade ederek, "Yarattığı güçlü kurumlarla, sanayimize katkılarıyla ve  sanata olan tutkusuyla her zaman hatırlanacak olan Erdoğan Demirören’in başta  ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim." temennisinde  bulundu.
 
NAİL OLPAK: TÜRK İŞ DÜNYASI, BASIN VE SPOR DÜNYASININ BAŞI SAĞ OLSUN
 
DEİK Başkanı Nail Olpak: Öncelikle başta Demiröen ailesi olmak üzere, Türk iş dünyası, basın ve spor dünyasının başı sağ olsun. Kendisiyle belirli ortamlarda bir araya gelmiş biri olarak hayırsever kişiliğini de ifade etmek isterim. Tırnaklarıyla getirdiği bir grubu var. Kendi aile fertleri de başarı ile sürdürecektir diyorum. Kendisinin hayat hikayesine baktığımızda, bu yaşlardaki insanların o dönemdeki çabalarına baktığımızda son derece önemli olduğunu belirtmeliyim. Hızlı bir şekilde üretime geçmesi, kendisini geliştirerek devam etmesi örnek alınacak bir isim olduğunu söyleyebilirim.
 
RİFAT HİSARCIKLIOĞLU: DUAYEN BİR İSİMDİ
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatına ilişkin bir mesaj yayımladı.
 
Hisarcıklıoğlu, mesajında “İş dünyası Sayın Demirören’in kaybıyla çok değerli bir duayeni kaybetti" ifadesini kullandı.
 
Hisarcıklıoğlu, Demirören’in vefatına ilişkin mesajında şu cümlelere yer verdi:
 
“Bir süredir tedavi görmekte olan Türk iş dünyasının ve sanayisinin değerli isimlerinden Erdoğan Demirören’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim.
İş hayatında önemli başarılara imza atan ve duayen bir isim olan Demirören değerli bir insandı.
 
Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına ve sosyal projelere ömrünü adayan Demirören'e Allah’tan rahmet, Demirören ailesine, yakınlarına, Demirören Holding’e ve Türk iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”
 
TUNCAY ÖZİLHAN: YERİ DOLDURULMAZ BİR İNSANDI
 
TÜSİAD Eski Başkanı ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan:  Ailesine baş sağlığı diliyorum. Dostluğumuz olan bir insandı. Türkiye'mize katkı sağlamış, liderlik yapmış bir insandı. Gerçek bir yoldaştı. Çok üzgünüm. Türkiye'nin kalkınmasında destekler sağlamış, yeri doldurulması zor biriydi. Türkiye'de voleybolun gelişmesinde, Beşiktaş'a olan katkılarında sporda da liderlik yaptı. Ondan çok şey öğrendik.

 
 
GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ: TÜRK SANAYİSİ İÇİN ACI BİR GÜN
 
Medipol Başakşehir'in Başkanı Göksel Gümüşdağ: Erdoğan Bey özellikle iş dünyası için büyük bir kayıptır. Türk sanayisi ondan büyük katkılar gördü. Şu an ben de hastaneye geldim. Yıldırım Bey, Meltem Hanım, Tayfun Bey ve bütün aileye başsağlığı diliyorum. Türk sanayisi için acı bir gün. Başsağlığı diliyorum. Erdoğan Amca ile zaman zaman Yıldırım Bey’le karşılaştığımızda, ben de sanayici bir ailenin çocuğuyum, hemen Türk sanayisi ile ilgili sohbetler ederdik. Enerjisi, bilgi ve tecrübesi çok yüksek olan bir insandı. Erdoğan Amca’yı babam söylerdi, Beşiktaş kulübünde de bir geçmişi vardı. Futbola çok gönül veren bir insandı. Türk sanayisi de futbol dünyası da çok önemli bir değerini kaybetti.
 
ADNAN POLAT: GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN BİR İNSANDI
 
Polat Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Polat: Sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Biz kendisine 'Erdoğan abi' derdik, bütün aileyle uzun yıllar beraber olduk. Bize sevgi dolu yaklaşımda bulunan bir insandı. İşadamı olarak da gece gündüz çalışan bir insandı. Kendini iş hayatına, ailesine vakfetmişt. Benim hep güzel anılarım oldu Erdoğan abiyle. 4-5 gün evvel de Yıldırım Demirören'i aramıştım, hastanede olduğu söyledi. Benim çok sevdiğim bir insandı, aileye sabır diliyorum.
 
NİHAT ÖZDEMİR: HEPİMİZİN UMUTLA BAKMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLERDİ
 
Limak Holding'in yönetim kurulu başkanı olan Nihat Özdemir: Türkiye'nin geleceğinin çok iyi olacağını, dört elle sarılmamız gerektiğini, Türkiye'nin büyük olacağını, hepimizin umutla bakmamız gerektiğini söylerdi. Vatan ve Milliyet'in başındayken de ziyaret ettim, Karaköy'deki yerlerinde görüşmek nasip oldu, kulüpte görüşürdük. Allah mekanını cennet etsin. Medya işinin görev olduğunu kabul ederdi, medyanın Türkiye'nin geleceği için önemli olduğunu ve en iyi şekilde yapacaklarını ifade ederdi.
 
KENAN YAVUZ: GİRDİĞİ HER İŞTE FARKINDALIK YARATAN BİR İNSANDI?
 
SOCAR Türkiye Eski CEO'su  Kenan Yavuz : Erdoğan Bey gerçekten Türk enerji sektörünün duayenlerinden ve başlatanlardan birisi. Enerji sektöründen sonra Türk medya dünyasına da adım attı. Ülke menfaatlerinin yanında duran önemli bir iş adamıydı. Türkiye’nin enerjide sıkıntı yaşadığı yıllarda, Başbakanlık’ta yakacak fuel oil bulunamayan yıllarda, 78-79’lu yıllarda Erdoğan Bey tüketime yönelik, vatandaşın ihtiyacına yönelik önemli çalışmalar yaptı. Daha sonra enerji sektöründe sürekli var oldu. Erdoğan Bey girdiği her işte farkındalık yaratan, bütün zamanını işine veren bir insandı.
 
 
VUSLAT DOĞAN SABANCI: ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ TANIDIĞIM BİR İNSANDI
 
Öncelikle başımız sağolsun, tüm ailenin başı sağolsun. Erdoğan amca diyeceğim. Çocukluğumdan beri tanıdığım bir insandı. Daha çok baba dostu olarak tanıyorum kendisini. Çok pozitif, enerjisi yüksek bir insandı. Herkesle çok sıcak ilişki kuran biriydi. İyi bir iş insanıydı. Mekanı cennet olsun diyorum. Aileye de tekrar sabırlar diliyorum.

DEMET SABANCI
 
Çocuk ve eğitim konularında hep yanımızdaydı, ruhu şad olsun.
 
ABDULLAH KİĞILI: SAYGI VE SEVGİ İÇERİSİNDE OLDUĞUMUZ BİR BÜYÜĞÜMÜZDÜ
 
Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı: Her zaman yol gösterici tavrıyla hepimizin saygı ve sevgi içerisinde olduğumuz bir büyüğümüzdü. Onun en büyük vasıflarından bir tanesi etrafındaki bütün insanlara kendisinin tecrübelerini, hayattaki gördüğü şeyleri hep anlatırdı ve yol gösterirdi. Çok değerli bir iş adamını kaybetti bugün Türkiye. Mekanı cennet olsun ailesine başsağlığı diliyorum.

İTO BAŞKANI ŞEKİB AVDAGİÇ
 
Erdoğan Demirören, kendisini ülke ekonomisinin ileriye gitmesine adamış, toplumun her kesimine katkı vermeye çalışan çok özel bir insandı. Duruşu ile hayatı boyunca hep umutlu, hep yol gösterici oldu. 60 yılı aşkın iş hayatına sayısız başarıyı sığdırmış, bir duayendi. Geride bıraktığı evlatları ve çalışanlarının Erdoğan Bey’in başarısını sürdüreceğine hiç şüphem yoktur. Erdoğan Demirören’e Allah'tan rahmet; Demirören ailesine, Demirören Holding ve Demirören Medya Grubu camiasına, iş dünyamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum.
 
 
İSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERDAL BAHÇİVAN
 
Şahsen de tanıdığım, sanayi başta olmak üzere farklı sektörlerdeki girişimleri  ile Türk özel sektörünün öncülerinden ve önemli bir kuşağın temsilcisi,  girişimcisi Erdoğan Demirören’in vefatından dolayı derin üzüntülerimi bildirmek  istiyorum. Başta Demirören Ailesi olmak üzere tüm Demirören Grubu’na başsağlığı  diliyorum.
 
MÜSİAD BAŞKANI ABDURRAHMAN KAAN
 
Yatırım ve çalışmalarıyla ülkenin kalkınmasında önemli bir  rol oynayan, Türkiye ekonomisine değerli katkılarda bulunarak binlerce kişinin  istihdam edilmesini sağlayan Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, kederli  ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum.
 
YASED  BAŞKANI AHMET ERDEM
 
Türk iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding'in kurucusu ve Yönetim  Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Türk sanayisinin gelişmesinde önemli katkılarda bulunan, hayırseverliği ile de  örnek bir iş adamı olan merhum Demirören'e Allah'tan rahmet, ailesine ve iş  dünyamıza başsağlığı diliyorum.
 
 
TİM BAŞKANI MEHMET BÜYÜKEKŞİ
 
Bayrağı ve milleti için durmak bilmeden çalışan, iş dünyasının duayen  isimlerinden Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan  Demirören'in vefatını, ihracat ailesi olarak derin üzüntüyle karşıladık. Lider kişiliği, yenilikçi yaklaşımları ve girişimci ruhu ile bugüne  kadar birçok alanda gençlere örnek olan Demirören'in eğitim, sanat ve spor  konularında verdiği desteklerle de milletin gönlünde yerini aldığını bildiren  Büyükekşi, "Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, değerli ailesine, Demirören  Holding çalışanlarına ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
 
 
İKMİB BAŞKANI ADİL PELİSTER 
 
Hayırsever, sporu ve sanatı destekleyen, Türk sanayinin gelişmesine  önemli katkılar sunan bir iş insanı olan Erdoğan Demirören’in yeri kolay  doldurulamayacak.Merhuma Allah’tan rahmet, kederli  ailesine, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.
 
 
SAADETTİN SARAN: "Binlerce insana istihdam yaratan önemli bir iş adamıydı. Allah rahmet eylesin. Başımız sağ olsun. Oğlu Yıldırım Demirören'den, eşten dosttan haber alıyorduk. Sürpriz olmadı, bekliyorduk. Başımız sağ olsun"
 
 

ETİKETLER