Gürcistan'da rehine krizi! 500 bin dolar istiyor

DHA |  21 Ekim 2020 Çarşamba - 15:24 | Son Güncelleme : 21 10 2020 - 17:15

Gürcistan'da banka soymaya çalışan kimliği belirsiz bir saldırganın 19 kişiyi rehin aldığı ve 500 bin dolar talep ettiği açıklandı.


Gürcistan'ın Zugdidi kentinde hareketli dakikalar yaşanıyor. Yerel medyada yer alan habere göre, ülkenin Zugdidi kentindeki Gamsakhurdia Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankanın şubesinde meydana geldi. Gürcistan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkenin Zugdidi kentinde bir bankaya giren kimliği henüz belirlenemeyen kişinin, silah tehdidiyle banka çalışanlarını rehin aldığı belirtildi.
 
ÖZEL KUVVETLER POLİSLERİ OLAY YERİNDE
 
Açıklamada, olay yerine polis özel kuvvetlerinin gönderildiği ve rehineleri kurtarmak için operasyon başlatıldığı kaydedildi. Olayın gerçekleştirildiği Gamsakhurdia Caddesi'nin güvenlik çemberine alındığı kaydedildi.
 
500 BİN DOLAR TALEP EDİYOR
 
Operasyon devam ederken şüphelinin 500 bin dolar talep ettiği belirtildi. Yerel medya 30 kişinin rehin alındığını duyururken, Gürcistan İçişleri Bakanlığı, 19 kişinin rehin tutulduğunu açıkladı. Rehinelerin arasında Irak uyruklu Kvaratskhelia adlı kişinin olduğu ifade edilirken, kimliği açılanmayan soyguncunun makineli tüfek, tabanca ve el bombası bulunduğu ifade edildi.Gürcistan İçişleri Bakanlığı, saldırgan ile müzakere edileceğini belirtti.
 

ETİKETLER

gürcistan rehine soygun