Fatih'te çocuk cinayeti! Babanın dehşete düşüren sözleri...

05 Kasım 2017 Pazar - 19:46 | Son Güncelleme : 05 11 2017 - 21:36

İstanbul'un Fatih ilçesinde 9 yaşındaki bir çocuk evlerinde öldürülmüş halde bulundu. Baba şüpheli olarak Cinayet Ekiplerince gözaltına alındı


İstanbul Fatih’te, Nezir T. 9 yaşındaki oğlu Yiğitcan T.'yi bıçaklayarak öldürdü. Babanın olaydan sonra evden çıkarken komşularına "Çocuğu öldürdüm annesina haber verin" dediği öne sürüldü. Polis kaçan zanlıyı yakalamak için soruşturma başlattı.
 
Olay, Fatih’te İtfaiye Caddesi Çinili Odalar Sokak üzerinde bulunan evde saat 18.30 sıralarında meydana geldi. İhbar üzerine adrese gelen polis, 9 yaşındaki Yiğitcan T.’nin bıçaklanarak öldürülmüş halde cesedini buldu. 
 
Ekipler, güvenlik şeridi çekerek evin bulunduğu sokağı yaya ve araç trafiğine kapattı. Polis incelemesi sürerken cinayetin baba Nezir T. tarafından işlendiği ileri sürüldü.
 
"ÖLDÜRDÜM ŞİMDİ AL"
 
Baba Nezir T.’nin adı öğrenilemeyen çocuğunun annesi ile boşanma aşamasında oldukları ve ayrı yaşadıkları, çocuğun babası ile kaldığı, annenin bugün oğlunu almak için taksi ile yola çıktığı, bu sırada baba Nezir T.’nin anneyi telefonla arayarak, "Çocuğu öldürdüm, şimdi gel al" dediği ileri sürüldü. Baba Nezir T.’nin evden çıkarken komşulara, "Çocuğu öldürdüm annesine haber verin" dediği iddia edildi.
 
Polis olayın ardından kaçan baba Nezir T.’yi yakalamak için harekete geçti.
 
Adını vermek istemeyen bir kadın komşuları, "Mahkemeye verdi. Dün savcılık izin vermiş. Çocuğunu verdi annesi teslim etti. Bugün alacaktı, çocuğu öldürmüş. 10 yaşında. Annesi 1 ay önce mahkemeye verdi. Annedeydi çocuk. Babası tarafından öldürülmüş." dedi.
 
KATİL BABA YAKALANDI
 
FATİH’te, 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan T'yi bıçaklayarak öldüren babası Nezir T, Asayiş Şube Cinayet Büro ve Fatih Araştırma Büro ekiplerinin operasyonuyla yakalandı. Nezir T, ilk ifadesinde, "Cinnet getirdim, yaptım." dediği öne sürüldü.