Eurovision’da çıplak adam şoku!

15 Mayıs 2017 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 15 05 2017 - 2:30

Bu yıl 62. kez düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması önceki gün Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapıldı. Yarışmaya, bir anda sahneye çıkıp soyunan izleyici damga vurdu


Kiev’deki  Uluslararası Fuar Merkezi’nde “Farklılığı kutlama” sloganı ile yapılan 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nın finalinde 26 ülkenin temsilcisi mücadele verdi. ‘Amar Pelos Dois’ adlı şarkısıyla Portekiz’i temsil eden Salvador Sobral, 758 puan alarak birinci oldu. Bulgaristan’ın temsilcisi Kristian Kostov ‘Beautiful Mess’ isimli şarkısıyla 615 puan alarak ikinciliği elde ederken, Moldova’nın temsilcisi Sunstroke Project ise ‘Hey Mamma’ şarkısıyla 374 puan alarak üçüncü oldu.

Yarışma bir skandala da sahne oldu. Geçen yılki yarışmada birinci olan Kırım Tatarı kökenli Ukraynalı şarkıcı Jamala şarkı söylediği sırada sahneye fırlayan bir kişi Jamala’nın önüne geçerek külodunu indirdi. Omuzlarında Avustralya bayrağıyla sahneye çıkan kişi, birkaç saniye içinde sahneden indirildi. Jamala ise profesyonel bir şekilde olayı görmezlikten gelerek şarkısını söylemeye devam etti.