Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonu başladı mı?

19 Ekim 2016 Çarşamba - 11:50 | Son Güncelleme : 19 10 2016 - 11:50

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonunda yine bomba gibi ekrana geliyor. Diriliş Ertuğrul'un ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Diriliş Ertuğrul'dan beklenen haber geldi...


 
İki sezonu boyunca heyecanla ve sevilerek izlenen Diriliş Ertuğrul dizisi 3. sezonda da izleyicilerinin karşısında olacak. Diriliş Ertuğrul'ın yeni sezona ne zaman başlayacağı konusu fenomenlerini uzun zamandır merakta bıraktı. Sonunda beklenen haber geldi, Diriliş Ertuğrul 26 Ekim tarihinden itibaren her Çarşamba sevenleriyle buluşacak.
 
Yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği ve bu yılın en merak edilen yapımlarından olan Diriliş Ertuğrul, bu yıl 3. sezonuyla ekrana gelecek. TRT 'in izlenme rekorları kıran dizisinden izleyicisine müjdeli haber..
 
Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 sezondur devam eden hikayenin dışında, başka bir hikaye ile 26 Ekim'de izleyici karşısına çıkacaklarını söyledi.
 
"Ertuğrul" karakterinin yeni sezonda Kayı beyi olduğunu aktaran Bozdağ, "Ertuğrul Bey’in yolculuğunda başka bir hikaye başlayacak. Biraz gecikmeli gibi oldu ama yeni sezona başka bir hazırlıkla başlıyoruz. Yeni mekanlar, yeni obalar oluşturuldu. Yeni konseptler oluşturuldu ve yolculuğumuzda Bilecik Söğüt’e doğru gidiş var ve bu yıl da Ankara Karacadağ’daki hikayeleri ekrana getirmeye çalışacağız." diye konuştu.
 
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 3. SEZON 1. FRAGMANI
 
 
 
Bozdağ, iki sezon boyunca hikayenin geçtiği obada ve oba dışında hainleri temizlemekle meşgul olduklarına dikkati çekerek, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Şimdi artık fetih zamanı diyoruz. Diriliş, umut ediyorum bu yıl da izleyiciyi memnun edecektir. Şu anda her şey yerinde ve güzel gidiyor. Talihsiz bir kaza atlattı bir oyuncumuz ama kısa bir sürede iyileşti. O da aramıza dönecek. Bu yıl da izleyicinin hem geçmişi, hem bugünü Diriliş’ten okuyabileceğini düşünüyorum. Zaten biz hikayemizde, bugünü anlamak istiyorsak 13. yüzyılı anlamamız ve nerede nasıl başladığımızı iyi öğrenmemiz gerektiğini söylemiştik."
 
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 3. SEZON 2. FRAGMANI