Daha yolun başındayım

ELA ALKAN / aelaalkan@gmail.com |  09 Aralık 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 09 12 2017 - 2:30

Ekranların genç oyuncusu Ece Aydemir, “Kalk Gidelim” dizisindeki Duru isimli karakteri ile ekranlara dikkat çekici bir giriş yaptı. Aydemir’in hayalini Çalıkuşu romanındaki Feride’yi canlandırmak.


Birçok iyi oyuncuyla aynı dizide oynamak nasıl besliyor sizi?

Benim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Kadromuz gerçekten çok kuvvetli ve işini severek yapan insanlardan oluşuyor. Bu da gerçekten iyi bir motivasyon kaynağı. Her bölüm kendime daha çok şey kattığımı düşünüyorum. Çünkü bu kadar usta oyuncularla birlikteyim ve onların tecrübelerinden daima kendime ders çıkartmaya çalışıyorum. Hayatımın en keyifli ve eğitici dönemindeyim.

Oyunculukta ulaşmak istediğiniz hedef ne?

Şu anlık kariyerimin daha çok başında olduğum için öncelikli hedefim herkes tarafından beğeni ve takdir alabilmiş bir oyuncu olabilmek. Sergilediğim oyunculuğun izleyicileri tatmin etmesi benim için çok önemli. Doğru zaman geldiğinde kariyerimde doğru işler yapmak istiyorum. Bu konuda herhangi bir acelem de yok.

 

Yükselmek isteyen kendini eleştirir

Kariyerinize dair yapmayı hedeflediğiniz neler var?

Yer aldığım proje tamamlanınca görüştüğüm profesyonel oyunculuk eğitimi veren kurumlardan destek almayı hedefliyorum.

İçinde yaşamak istediğiniz bir film ve gerçek hayatta olmak istediğiniz bir karakter var mı?

Reşat Nuri Güntekin’in romanı Çalıkuşu’ndaki Feride karakterinin hayatını yaşamak isterdim.

 

Başucu kitabınız var mı? Sevdiğiniz yazardan unutamadığınız bir cümleyi paylaşmanızı istesek…

Elif Şafak’ın İskender adlı kitabından; “Yükselmek istiyorsan en çok kendini eleştir kendi hatalarını görmeyen yükselemez.”

Rol model kabul ettiğiniz bir isim var mı?

İnsanların gerçekten istedikten sonra her şeyi başarabileceğine inanan biriyim. Çocukluğumdan beri hayranlıkla izleyip kendisi model olarak  gördüğüm  en önemli isim  Türkan Şoray. Aynı dizide rol aldığım Ayça Varlıer’in de büyük hayranıyım. Özellikle onun sesinden çok etkileniyorum.

Aşkın matematiğini bilmiyorum

İlişkide uyumlu bir insan mısınız?

Gerek kendi çekirdek ailemin içerisinde gerek okul hayatımdaki arkadaş ve eğitimcilerimle şu anda bulunduğum set ortamındaki arkadaş ve büyüklerimle son derece uyumlu bir insanım zira olumsuzlukların insan hayatını zorlaştırdığına ve yıprattığına inanıyorum. İnsanlara sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmaktan yanayım hep.

Bir erkeğin kalbinizin kapılarının aralanmasını sağlayacak ilk adımı ne olabilir?

Çok yoğun yaşadığım çalışma ve üniversite hazırlık temposunda atılacak o ilk adımın matematiğini ben bile yapamıyorum.