Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta

17 Şubat 2017 Cuma - 15:02 | Son Güncelleme : 17 02 2017 - 15:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Aldülhamid Han Camisi'nde kıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği  Kahramanmaraş havaalanında Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi  Vahdettin Özkan, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, MHP İl  Başkanı Süleyman Öner, CHP İl Başkanı Esat Şengül ve diğer yetkililer karşıladı.
 
Havaalanında ve güzergah üzerinde bekleyen vatandaşları selamlayan  Yıldırım, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.
 
Cuma namazını kılmak için geldiği Abdülhamid Han Camisi'nde sevgi  gösterileriyle karşılanan Erdoğan, namaz çıkışı kendisini bekleyen vatandaşlara  hitap etti.
 
Erdoğan, kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, "Hele hele imam  hatip nesli olarak sizleri karşımda görmek, bir imam hatipli olarak beni de çok  çok mutlu ediyor." dedi.
 
İmam hatiplilere yıllarca zulmedildiğini ifade eden Erdoğan, "Sizleri  üniversitelerin kapısından geri çevirdiler ama şimdi inşallah böyle bir engel  yok. Hepinizi en güzel üniversitelerde görmek istiyorum. Orada başarı destanları  yazmanızı istiyorum. Tamam, durmak yok yola devam." diye konuştu.
 
Cami bahçesinde bekleyenlerin arasında, 16 Nisan'da yapılacak anayasa  değişikliği referandumunda oy kullanacakların bulunduğunu söyleyen Erdoğan,  "Demokratik hakkınızı da en güzel şekilde kullanacaksınız. Allah yar ve  yardımcımız olsun. Bir olun, beraber olun, iri olun, diri olun, kardeş olun hep  birlikte Türkiye olun." dedi.
 
"Çaya da evet de"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden ayrıldıktan sonra annesiyle yanına  gelen 5 yaşındaki Ahmet İribiş isimli çocuğu sevdi. Kendisini bekleyenlerin  sorunlarını da dinleyen Erdoğan, vatandaşlarla fotoğraf da çektirdi.
 
Elif Sarıgül isimli vatandaşın evinin balkonuna astığı, "Çayımız hazır  ede, gel sen de çaya da evet de" yazılı pankart üzerine Erdoğan, bu daveti  kırmayarak Sarıgül'ün evine çay içmeye gitti.
 
Erdoğan ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de  Kahramanmaraş'a geldi.