Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 100 bin tona kadar hibe edilecek

AA |  07 Kasım 2019 Perşembe - 7:20 | Son Güncelleme : 07 11 2019 - 7:23

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de yaşayan sivil halk başta olmak üzere ihtiyaç sahibi diğer ülkelere ve bu ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine un ve bakliyat hibe edilmesi amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünü görevlendirdi.


Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Suriye'de yaşayan  sivil halk başta olmak üzere ihtiyaç sahibi diğer ülkelere ve bu ülkelerdeki  ihtiyaç sahiplerine 100 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un ve 10 bin  tona kadar yeşil mercimek ve nohut hibe edilmesi amacıyla TMO'nun  görevlendirilmesine ilişkin karar yürürlüğe konuldu.
 
Buna göre, TMO'nun temin edeceği ekmeklik buğday unu, yeşil mercimek  ve nohut, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi  Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılay'a teslim edilecek.
 
Nakliye ve dağıtım bedeli AFAD'ın ödeneklerinden karşılanacak  ürünlerin hesaplanan maliyeti "görevlendirme bedeli" kapsamında Hazine tarafından  karşılanacak.
 
Karar kapsamında doğan ve TMO muhasebe kayıtlarında izlenen  görevlendirme bedelleri Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinde yer alan ilgili  harcama tertiplerinden gider kaydedilerek ödenecek.
 
Söz konusu karar, 1 Eylül'den geçerli olmak üzere yayımı tarihinde  yürürlüğe girdi.
 
  
 

ETİKETLER

Suriye TMO resmi gazete