Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkiyaka Dağları'ndaki askerlerin bayramını kutladı

AA |  23 Mayıs 2020 Cumartesi - 23:29 | Son Güncelleme : 23 05 2020 - 23:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde İkiyaka Dağları'ndaki üs bölgesinde görev yapan askerlere telefonla hitap ederek, "Sizler hayır dualarıyla oradasınız. Bu dualar sizlerden hiçbir zaman eksik olmuyor. İnşallah bu zaferi noktaladığımızda gelecek nesiller de sizleri çok farklı anacak. Rabbim yar ve yardımcınız olsun." dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yüksekova ilçesindeki temasları  kapsamında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Bakan Yardımcıları  Mehmet Ersoy ve İsmail Çataklı, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris  Akbıyık, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova  Kaymakamı Osman Doğramacı ve AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür ile İkiyaka  Dağları'ndaki Göllerbaşı Üs Bölgesi'nde iftar yaptıktan sonra askerlerle sohbet  etti.
 
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe  kurallarına uyulan ziyaret esnasında Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ile telefonla görüşerek gün boyu süren temaslarla ilgili bilgi verdi.
 
 
"Bu mücadelenin ne kadar kutlu ve kutsal olduğunu zaten  biliyorsunuz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göllerbaşı Üs Bölgesi'nde görev yapan askerlere  hitap ederek, onların ve ailelerinin Ramazan Bayramı'nı kutladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerek bakan yardımcısı arkadaşlarıma, gerek  Jandarma Genel Komutanımıza ve polis teşkilatımızın değerli yöneticilerine, tüm  kardeşlerime özellikle ramazanın bu son akşamında buradan bayramınızı tebrik  ediyorum. Mübarek ramazan-ı şerifi geride bıraktık. Gerçekten çok anlamlı ve  farklı bir yerde birliktesiniz. Öncellikle sizleri şahsım ve milletim adına en  kalbi duygularla selamlıyorum." ifadelerini kullandı.
 
Güvenlik güçlerinin kutsal bir mücadele yürüttüğüne dikkati çeken  Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:
"Verdiğiniz bu kutsal mücadelenin Rabbim inşallah zaferle  sonuçlandığını görmeyi bizlere nasip etsin diyorum. Değerli kardeşlerim bu  mücadelenin ne kadar kutlu ve kutsal olduğunu zaten biliyorsunuz. Bunun ucunda ne  olduğunu da biliyorsunuz ve onun için de oradasınız. Şehadete yürünen bu yolda  inanıyorum ki Şehitler Tepesi boş kalmayacak. Sizler bunun namzetleri olarak bu  yoldasınız. Bugüne kadar belki binlerce, on binlerce şehit verdik ama bunun en  azından beş, on katı fazlasını da bizler bu teröristleri yok ederek aldık, almaya  da devam ediyoruz. Son günlerde yine artarak bu mücadele devam ediyor. Bu  mücadele şu an bulunduğunuz bölgede devam ettiği gibi hamdolsun Barış Pınarı'nda  da devam ediyor. Afrin'de devam etti, İdlib'de devam ediyor, Libya'da devam  ediyor. Bütün bunlar şu an aslında her ne kadar dile getirilmiyorsa da dünyayı da  hayran bırakıyor. Onu da sizlere özellikle söyleyeyim."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler hayır dualarıyla oradasınız. Bu dualar  sizlerden hiçbir zaman eksik olmuyor. İnşallah bu zaferi noktaladığımızda gelecek  nesiller de sizleri çok farklı anacak. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Tekrar  Ramazan Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Rabbim bizleri nice bu tür mübarek  bayramlara inşallah kavuştursun diyorum. Şehitlerimizi tekrar hayırla yad  ediyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum." diye konuştu.
 
Üs bölgesindeki güvenlik güçleri de "Sağ ol" diyerek karşılık verdi.