Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki: Temelsiz bu adam!

AA |  12 Mart 2019 Salı - 16:07 | Son Güncelleme : 12 03 2019 - 17:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beylikdüzü'nde vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mart itibariyle Beylikdüzü’nde 5 yıllık fetret dönemine artık bir son vereceğinize inanıyorum" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin sözlerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Sezai Temelli denilen, temelsiz bu adam, Kürt de değil ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor" diye konuştu.


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım isminin başlı başına bir marka olduğunu belirterek, "Kendisi  tecrübe demektir, hizmet demektir, yatırım demektir. Bu marka, muhabbet,  samimiyet, özveri demektir. Binali Yıldırım her türlü zorluğa, çözüm üretebilme  iradesi demektir." dedi. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet  Camisi yanında düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, 24 Haziran'da kendisini  ve AK Parti'yi Beylikdüzü'nde zirveye taşıyan, destek veren vatandaşlara teşekkür  etti.
 
Beylikdüzü'nden 31 Mart'ta yeni bir zafer beklediğini belirten  Erdoğan, "(İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkan adayı, buranın eski ilçe  belediye başkanıymış. Bundan dolayı biraz zor.) Ne demek? Bize işin ehli lazım.  Dikkat edin İstanbul'a belediye başkanı seçiyoruz. Sıradan bir yer değil. Daha  onların buraya emeği geçmeden önce bu kardeşinizin emeği geçti. Karşımdaki şu  coşku bize büyük umut veriyor. Aramızdaki muhabbet ve dayanışma şimdiden  birilerinin dizlerini titretiyor." ifadelerini kullandı.
 
Beylikdüzü'nün 31 Mart'ta yeni bir sayfa açmaya, yeni bir başlangıç  yapmaya hazırlandığını dile getiren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
 
"31 Mart'ta Beylikdüzü'nde 5 yıllık fetret dönemine artık bir son  vereceğinize inanıyorum. Maalesef son 5 senede ilçemiz her ne kadar kamu  yatırımları, Büyükşehir noktasında gereken hizmeti alsa da ilçe belediyesinde  sınıfta kaldı. İstanbul'un diğer ilçeleri birbiriyle yarışırken, Beylikdüzü ne  yazık ki irtifa kaybetti. 31 Mart bu açıdan ilçemiz için, sizin için önemli bir  imkan. 31 Mart Beylikdüzü için tarihi bir fırsat penceresidir. 31 Mart,  Beylikdüzü'nün tekrar liyakatli kadrolarla, vizyoner, dinamik kadrolarla  buluşması için önemli bir kavşaktır."
 
 
AK Parti olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Binali  Yıldırım'ı aday gösterdiklerini hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:
 
"Rastgele değil. İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olduğum zaman,  benim deniz otobüslerimde genel müdürümdü. Daha sonra Parlamentoya geçince Binali  Beyle beraber, o da milletvekili olarak yanımdaydı. Ne yaptık? Ulaştırma Bakanı.  Daha sonra Başbakan, daha sonra TBMM Başkanı yaptık. Şimdi de İstanbul'a o kadar  önem veriyoruz ki İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı yaptık.
 
İstiyorum ki İstanbul kendisine layık, böyle bir belediye başkanı ile  ben de Ankara'da Cumhurbaşkanı olarak 4,5 senedir iş başındayım, beş sene de  onlar burada. Binali Bey ve öbür tarafta Mustafa Necati Işık kardeşim, hep  beraber, hem dinamik, hem tecrübe el ele vereceğiz, Beylikdüzü'nü de İstanbul'u  da 'devam inşallah' diyerek, uçuracağız."
 
Binali Yıldırım isminin başlı başına bir marka olduğunu vurgulayan  Erdoğan, "Kendisi tecrübe demektir, hizmet demektir, yatırım demektir. Bu marka,  muhabbet, samimiyet, özveri demektir. Binali Yıldırım her türlü zorluğa, çözüm  üretebilme iradesi demektir. Senelerdir beraber olduğumuz yol arkadaşlığı, dava  arkadaşlığı yaptığımız Binali Bey, bugün eser siyasetinde ülkemizin markasıdır.  Şu an buradan çıkan zatın, marka olarak nesi var? Hiç. İstanbul'a belediye  başkanı seçeceğiz dikkat edin, Çatladıkapı'ya değil." diye konuştu.
 
 
 
 
 
Seçimlere 19 gün kaldığını, durmadan herkesin dolaşması gerektiğini  ifade eden Erdoğan, "Kar, boran, fırtına sükun bulacak, malum zatlar size selam  duracak." diye konuştu.
 
Erdoğan, 31 Mart seçimleri için Türkiye genelinde yeni bir oyun  oynandığını, dile getirerek, şöyle devam etti:
 
"24 Haziran seçimleri, birçok oyun denediler, başarılı olamadılar.  Şimdi yeni figüranlar ekleyerek tekrar sahneye çıktılar. 24 Haziran öncesinde  milletvekili borsalarıyla kurulan yıkım ittifakını bu seçimde biraz daha  genişlettiler. Baktılar üç kafadar AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın bileğini  bükemiyor, 31 Mart'ın arefesinde ittifaka yeni ortaklar, yeni üyeler buldular. Bu  ittifakta kimler yok ki? Bölücü örgütün güdümündeki parti var. 'Devletiniz  teröristtir' diyen il başkanları var. İmralı'daki bebek katilinin heykelini  dikmeye niyetlenen gafiller var. PKK paçavraları önünde poz veren parti  başkanları var. Bay Kemal, Almanya'da hangi kadınla poz verdi. Alman  Parlamentosunda terör örgütünün paçavrasıyla poz veren kadınla o da geldi orada  poz verdi. Cumhuriyet mitinglerinde darbe çağrısı yapan cuntacılar var. Bu şehrin  duvarlarına 'Zulüm 1453'te başladı' yazan çapulcular var. İstanbul'un göbeğinde  Ezan-ı Muhammediye'yi ıslıklayan edepsizler var."
 
 
Erdoğan, HDP milletvekillerinin terörü ve terör örgütünü destekleyen  konuşmalarından görüntüler izleterek, "Benim bayrağımı yakan bu namussuzlarla,  bunlar el ele, kol kola dolaşıyor. Kim o? CHP. Kim o? Bay Kemal. Kim o? İşte  buralı belediye başkanı, şimdi İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı adayı  olmuş. Bunlarla el ele, kol kola. Benim Beylikdüzü'lü kardeşlerim bayrağını  yakanla ele ele olur mu, ona oy verir mi? Olay bu kadar basit. Bunlar sirk  cambazı, sirk." ifadelerini kullandı.
 
"Hep beraber Cumhur İttifakı'nın karşısındalar"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart'ta kadınların İstiklal Caddesi'ndeki  yürüyüşüne ilişkin videoyu izlettirerek, "Bu kadın CHP'nin İstanbul İl Başkanı. O  da Kadınlar Gününde yürüyüş yapanların içinde. Şu anda bu ülkede CHP, sözde İYİ  Parti, HDP hep beraber Cumhur İttifakı'nın karşısındalar. 31 Mart'ta bunların  defterini sandıklarda dürmeye var mıyız? Kapı kapı dolaşmamız lazım. Durmak yok.  Bitmedi, bakın ne diyor, öyle ileri gidiyor ki 'Kürdistan'da oylar HDP'ye, batıda  oylarla AK Parti'yi ve MHP'yi yok edeceğiz.' Şimdi soruyorum. Buradan Türkiye'ye  seslenelim. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bu adam Sezai Temelli  denilen adam, temelsiz, bu adam Kürt de değil ama benim Kürt kardeşlerimi  istismar ediyor. Sen Kürdistan'ı çok seviyorsan Irak'ın kuzeyinde Kürdistan  bölgesi var. Buyur git o Kürdistan'a. Benim ülkemde Güneydoğu Anadolu var, Doğu  Anadolu var, Karadeniz var, Akdeniz var, Orta Anadolu var, Ege Bölgesi var,  Marmara var. Bunun dışında biz de bölge yok. Bizim ülkemizi bölemeyeceksiniz."
 
Erdoğan, dün Şırnak'ta ve Hakkari'de de aynı şeyleri anlattığını,  hiçbir kimsenin böyle bir şeyi kabullenmediğini söyledi.
 
Meydanların tıklım tıklım dolu olduğunu, Kürt'lerin böyle bir derdinin  bulunmadığını belirten Erdoğan, "Ama Kürt olmayan bu adam temelsiz dedim ya,  kalkıp benim kardeşlerimi istismar ediyorlar. İşte 31 Mart bunlara gereken dersi  verme günüdür. Bay Kemal'in tavşan ortağı da sözde İYİ Parti ama asıl ortağı,  asıl göz bebeği Kandil'in güdümündeki parti. İttifakın kimi hedef alacağına, kime  saldıracağına, hangi ilde kime oy vereceğine, meclis üyesi adaylarının kim  olacağına onlar karar veriyor." dedi.
 
"Biz de sırtımızı milletimize ve Allah'a dayadık"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin adaylarının olduğu listelerde  HDP'lilerin bulunduğunu dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Gizli saklı oraya bunları sızdırdılar. İYİ Parti'nin olduğu yerde yok  mu? Var. Kime yutturuyorsunuz bunları? Tam bir aydır eş başkanlar Türkiye'nin  toprak bütünlüğünü alenen yok sayıyor ama ne tavşan ortak ne de CHP bunlara  gıkını çıkaramıyor. CHP'nin başındaki zat ne diyor? 'YPG bize saldırmaz' diyor.  İttifakın tavşan ortağından yine tek bir eleştiri yükselmiyor. Hatay'ın CHP'li  belediye başkanı 'Oy yoksa hizmet de yok' diyerek seçmeni alenen tehdit ediyor,  her gün bize saldıran tavşan ortaktan tek bir ses çıkmıyor. CHP'li belediye  başkan adayları Kur-an'ı Kerim'le cuma salasıyla dalga geçiyor, bize her gün  iftira atan tavşan ortak yine tepki göstermiyor. CHP'nin belediye başkan adayları  tıpkı HDP'li eş başkanlar gibi 'Oylarımız şuraya gidiyor' ne CHP yönetiminden ne  de tavşan ortağın başındaki hanımefendiden herhangi bir tepki gelmiyor. Önceleri  ittifakın asıl patronlarını gizlemeye çalışıyorlardı artık onu da beceremiyorlar.  Sağ olsun CHP'liler bir taraftan HDP'liler bir taraftan Kandil'deki terör ağaları  bir başka taraftan kurulan tezgahı ifşa ediyorlar. Kadın çıkmış ne diyor? 'Biz  sırtımızı YPG, PYD'ye dayadık.' diyor. Bay Kemal bunlarla beraber. Biz de  sırtımızı milletimize ve Allah'a dayadık. Farkımız bu."
 
Kişinin, yol yürüdükleriyle beraber olduğunu vurgulayan Erdoğan,  "Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Ezan, bayrak, vatan...  Benim bayrağımı yakıyor. Sen böylesiyle nasıl beraber olursun Bay Kemal? Hem  'Milliyim' diyeceksin hem benim bayrağımı yakanlarla beraber olacaksın.  Hanımefendi, hem 'Milliyim' diyeceksin benim bayrağımı yakanlarla beraber  olacaksın. Bay Temel, hem 'Ben şöyleyim, böyleyim'  diyeceksin, bayrağımızı  yakanlarla beraber olacaksın. Bir de yalan söyleyeceksin, 'Biz hiçbir ittifakın  içerisinde yokuz.' Kimi uyutuyorsun kimi? Sen öyle derken senin Adıyaman'daki  belediye başkan adayın aksini söylüyor. Böyle karışık bir yapıdan ne bu ülkeye de  bu millete ne de İstanbul ve Beylikdüzü'ne hayır gelir. Hem CHP'ye hem HDP'ye hem  Saadet'e hem de sözde İYİ Parti'ye gönül vermiş kardeşlerimin bu ittifakın gerçek  yüzünü artık tamamen gördüklerine inanıyorum." diye konuştu.
 
Erdoğan, konuşmasının sonrasında katılımcılara çay dağıttı.
 
Mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan,  AK Parti  Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkan Adayı Binali Yıldırım da katıldı.