Cumhurbaşkanı Erdoğan Baykal'ı ziyaret etti

AA |  16 Ekim 2017 Pazartesi - 20:01 | Son Güncelleme : 16 10 2017 - 20:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.


Erdoğan'ı Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesine gelişinde, Ankara  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal  ile  kızı Prof. Dr. Aslı Baykal Ataman karşıladı.

Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile diğer yetkililer eşlik etti.
 
 
Recep Tayyip  Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen ve 20 dakika  süren ziyaretin ardından hastaneden ayrıldı.
 
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş, daha sonra ziyarete  ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini gün içinde telefonla aradığını  hatırlatan İbiş, Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi alan Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın, Deniz Baykal'ın durumunu yakından takip ettiğini belirtti.
 
 
 
Rektör İbiş, "İnşallah Sayın Baykal ile ilgili güzel haberleri  önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımıza iletme fırsatımız olur." dedi.
 
Erdoğan'ın, ziyarette Baykal'a "geçmiş olsun" dileğinde bulunduğunu,  Baykal'ın da teşekkür ettiğini söyleyen Erkan İbiş, "Görüşme kısa sürdü. Biz  özellikle tabii ki bu tür diyalogları kısıtlamaya çalışıyoruz ama gayet Sayın  Baykal hakimdi. Gerekli cevapları, sorulan soruya verdi." şeklinde konuştu.
 
Deniz Baykal'ın tomografiye alınacağını belirten İbiş, bunun da  durumun takibi için yapılması gereken rutin bir uygulama olduğunu bildirdi.