Çavuşoğlu ve Zeybekci Katar'da mevkidaşlarıyla görüştü

AA |  14 Haziran 2017 Çarşamba - 20:56 | Son Güncelleme : 14 06 2017 - 20:56

Çavuşoğlu ve Zeybekci, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani ile Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Casim ile görüştü


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat  Zeybekci, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim Al Sani  ve Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Casim ile bir araya geldi. 
 
Resmi temaslarda bulunmak üzere Katar'a gelen Çavuşoğlu ve Zeybekci,  burada Dışişleri Bakanı Al Sani ile Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Casim ile  bir araya geldi.
 
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani'nin rezidansında gerçekleşen ve 40  dakika süren görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam  etti.
 
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve  Yemen, 5 Haziran'da "teröre destek vermekle suçladıkları" Katar ile tüm  diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Ülkelerinin hava sahasını  Katar'a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat  içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Suudi Arabistan ayrıca Katar'ın tek  kara sınırını da kapatmıştı.
 
Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır, söz konusu kararlardan birkaç  gün sonra yayımladıkları ortak bildiride ise Katar tarafından desteklendiği öne  sürülen, aralarında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin  de yer aldığı 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunun "terörle irtibatlı" olduğu iddiasıyla "terör listesine" alındığını açıklamıştı.