Bekir Coşkun hayatını kaybetti

AA/DHA |  18 Ekim 2020 Pazar - 21:56 | Son Güncelleme : 18 10 2020 - 23:34

Bir süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti. Hastanede akciğer kanseri tedavisi gören 75 yaşındaki gazeteci Bekir Coşkun'un, saat 20.30 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi.


Gazeteci Bekir Coşkun tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Coşkun'un ölümü sevenlerini yasa boğdu. Bir süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, 1974’te foto muhabiri olarak mesleğe başladı. Bekir Coşkun, Günaydın, Sabah, Hürriyet, Habertürk, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.
 
 
Hastaneden açıklama yapıldı
 
Ankara Şehir Hastanesi Başhekimliğinden Bekir Coşkun'un vefatına  ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadeye yer verildi:
 
"Ülkemiz basın camiasının kıymetli mensuplarından Sayın Bekir Coşkun,  akşam saatlerinde aspirasyon ve buna bağlı solunum durması sebebiyle Ankara Şehir  Hastanesi Acil Servisi'ne getirilmiştir. Nöbetçi uzman ekibin yoğun müdahalesine  rağmen hayati fonksiyonları geri dönmeyen Sayın Bekir Coşkun hayatını  kaybetmiştir. Kıymetli ailesine ve basın camiasına başsağlığı dileriz."
 
Kılıçdaroğlu'ndan taziye mesajı
 
  
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşamını yitiren Bekir Coşkun'a  Allah'tan rahmet diledi.
 
Kılıçdaroğlu, yayımladığı mesajda, Türkiye'nin basın camiasının duayen  isimlerinden Coşkun'u kaybettiğini belirtti.
 
Bekir Coşkun'a Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere sevenlerine  ve Türk halkına başsağlığı dileyen Kemal Kılıçdaroğlu, Coşkun'un hayatını adadığı  gazetecilik mesleğini, ömrünün sonuna kadar ilkelerine bağlı kalarak sürdürdüğünü  ifade etti.
 
Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:
 
"Kalemini satmadı, eğilip, bükülmedi. Onu hep bu dik duruşuyla  hatırlayacağız. Bekir Coşkun, gazeteci ve sanatçı kimliğinin yanı sıra aynı  zamanda bir hayvan hakları savunucusuydu. 4 Ekim 2020 tarihli son yazısını da  onlara ayırmıştı. Ama belki de bize vedası, 30 Eylül 2020 tarihli köşe yazısında  saklıydı. O gün, 'Yazı bilmem. Yazarım yazı bilmem. Bu yaz böyle geçti. Gelecek  yazı bilmem…' demişti. Gazetecilik mesleğine, demokrasimize kattıkların için  binlerce kez teşekkürler. Seni hiç unutmayacağız Sevgili Bekir Coşkun."