Alfa Romeo Giulia ve Stelvio'ya İngiltere'den ödül

AA |  01 Şubat 2019 Cuma - 17:15 | Son Güncelleme : 01 02 2019 - 17:15

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio, "What Car?" dergisi tarafından düzenlenen "Yılın Otomobilleri 2019" yarışmasında ödül aldı.


Alfa Romeo'nun Giulia ve Stelvio modelleri,  İngiltere’nin prestijli yayınlarından "What Car?" dergisi tarafından düzenlenen  "Yılın Otomobilleri 2019" yarışmasında ödül aldı.
 
Alfa Romeo'nun açıklamasına göre, markanın dinamik orta sınıf sedanı  Giulia, yeni yıla ödülle girdi. İngiltere’nin en prestijli yayınlarından "What  Car?" tarafından düzenlenen ve yılın en iyilerinin seçildiği "Yılın Otomobilleri  2019"da, Giulia Quadrifoglio "Yılın Performans Otomobili" ödülünü almaya hak  kazandı.                
 
Geçen yıl da "Yılın Spor Otomobili" ödülünü alan Giulia'nın sportif  kardeşi Stelvio Quadrifoglio ise çok zorlu bir rekabetin galibi olarak "60 Bin  Sterlin Üzeri En İyi Spor SUV" ödülüne layık görüldü.   
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen "What Car?" Editörü Steve  Huntinford, Giulia Quadrifoglio'ya ilişkin, "Zirveye ulaşmanın zirvede kalmaktan  daha kolay olduğu sözünü sık sık duyarız. Bu açıdan baktığımızda Giulia  Quadrifoglio'nun ikinci kez 'Yılın Otomobili' ödülünü alıyor olmasının ilkinden  daha büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Bu elbette şaşırtıcı bir durum  değil. Nihayetinde konforlu, geniş, iyi donanımlı ve sürüşü çok daha yüksek  fiyatlı rakiplerinden daha keyifli bir sedandan bahsediyoruz." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Huntinford, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile ilgili olarak şunları  kaydetti:                
 
"Stelvio SUV'nin en cüretkâr modeli akıl almaz bir hıza sahip olmasına  rağmen aracı zora sokmadan hassaslık sunan direksiyonu sayesinde insana hafif ve  atik geliyor. Buna harika gövde kontrolü ile dört tekerden çekiş sistemi de  eklenince Quadrifoglio adeta performansından en iyi şekilde faydalanmaya davet ediyor."