Aile boyu infaz 12 yıl sonra ortaya çıktı

19 Haziran 2017 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 19 06 2017 - 2:30

Sivas’ta 12 yıl önce vücudunun bir bölümü parçalanmış cesedi bulunan Sevda T.’nin katil zanlısı olarak gözaltına alınan eşi, kayınvalidesi ve kayınbiraderi tutuklandı


Sivas’ta 9 Ocak 2005 tarihinde 80’inci Yıl Bulvarı’ndaki bir parkta, 32 yaşındaki Sevda T.’nin bıçaklanarak öldürüldükten sonra parçalanmış cesedi bulundu. T.’nin bıçaklanarak öldürüldüğü, bacağının ise vahşi hayvanlar tarafından parçalandığı tespit edildi. Sevda Toper cinayetinin aydınlatılması için olaydan 12 yıl sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından özel bir ekip oluşturuldu. Yapılan fiziki ve teknik takipler sonucu, olayın şüphelileri olduğu iddiasıyla kadının eşi Muhsin T., kayınvalidesi Fatma Ö., kayınbiraderleri Fazlı T. ve Sinan Ş. Sivas’ta, diğer kayınbiraderi Zekeriya T. ise Antalya’da gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden eşi Muhsin T., kayınvalidesi Fatma Ö. ve kayınbiraderi Zekeriya T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, diğer kayınbiraderleri Sinan Ş. ve Fazlı T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ETİKETLER

sivas ceset kayınvalide