ABD Savunma Bakanı Mattis, Türkiye'ye geliyor

AA |  18 Ağustos 2017 Cuma - 22:23 | Son Güncelleme : 18 08 2017 - 22:25

Pentagon, Bakan Jim Mattis'in 23 Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret edeceğini açıkladı. Mattis'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Savunma Bakanı Canikli ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşeceği bildirildi


ABD Savunma Bakanlığı, Bakan Jim Mattis'in 23  Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret edeceğini bildirdi. 
 
Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bakan Mattis, 23  Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma  Bakanı Nurettin Canikli ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek."  ifadesi kullanıldı.
 
Mattis'in, temaslarında iki ülke arasındaki "stratejik müttefikliğe"  vurgu yaparak, bölgesel istikrarın sağlanması adına iki ülkenin ortaklığını ele  alacağı, görüşmelerde aynı zamanda Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya karşı güvenlik  endişelerinin konuşulacağı belirtildi.
 
Bakan Mattis'in, Türkiye ziyareti öncesinde Ürdün'e giderek Kral II.  Abdullah ve Genelkurmay Başkanı Mamut Freihat ile görüşeceği kaydedildi.
 
Açıklamada, Mattis'in 24 Ağustos Perşembe günü Ukrayna'da olacağı,  Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Savunma Bakanı Stepan Poltorak ile bir araya  geleceği bildirildi.