ABD'de 17 yaşındaki genç kız bacaya sıkıştı

30 Kasım 2019 Cumartesi - 13:09 | Son Güncelleme : 30 11 2019 - 13:09

ABD'de arkadaşlarıyla eğlenceden dönen 17 yaşındaki genç kız evinini kapısı açamayınca bacadan eve girmeyi denedi. Bacaya sıkışan genç kız iki saatten fazla süre bacada mahsur kaldı.


ABD'nin Arizona eyaletindeki Phoenix kentinde şoke eden bir olay meydana geldi. 17 yaşındaki genç kız, kendi evine bacadan girmeye çalışırken sıkıştı.
 
EĞLENCEDEN DÖNMÜŞLERDİ
 
Phoenix'te yayın yapan Fox 10 televizyonunun haberine göre, itfaiye ekipleri 1700 Batı Baseline Yolu'ndaki bir eve gelmeleri için çağrı aldı. Acil durum çağrısında, bir genç kızın bacaya sıkıştığı ve kurtarılması gerektiği söylendi. Yasmeen ve ismi açıklanmayan 17 yaşındaki kız, dışarıda eğlendikten sonra eve döndüler ancak kapıda kaldılar.
 
 
İTFAİYE EKİPLERİNE HABER VERDİ
 
Camlar ve arka kapı da kilitli olduğu için, eve girebilecekleri tek yolun bacadan aşağı inmek olduğunu düşündüler. Kendi evine bacadan girmeye çalışan bir kız, bacanın alt kısmının tamamen tıkalı olduğunu bilmeden aşağı inmeye çalışınca orada mahsur kaldı. Arkadaşının evin kapısını uzun süre açmamasıyla bacada mahsur kaldığını anlayan Yasmeen, hemen itfaiye ekiplerine haber verdi.
 
 
İKİ SAAT BACADA MAHSUR KALDI
 
Bacada yaklaşık 90 dakika boyunca mahsur kalan genç kız, itfaiye ekiplerinin büyük uğraşlarıyla kurtarıldı. Kurtarma operasyonu 40 dakika sürdü. Böylece kız toplamda 130 dakikayı bacada geçirmek zorunda kaldı.
 
AİLESİ OLAYA ÇOK SİNİRLENDİ
 
Sağlık durumu olay yerindeki ambulans ekipleri tarafından kontrol edilen genç kız, olaydan burnu bile kanamadan kurtuldu. Yasmeen ve ismi açıklanmayan genç kız yaşadıklarını çok komik bulsa da, iki arkadaşın ailesi olaya çok sinirlendi.(Milliyet)