‘Yeni ufuklar açmaya geliyoruz’

23 Ağustos 2017 Çarşamba - 2:30 | Son Güncelleme : 23 08 2017 - 2:30

MHP’den ayrılarak Meral Akşener liderliğinde kurulan partiye katılacağını açıklayan Koray Aydın, “Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Metal yorgunu olanlar bilsin ki kurulmuş çelik bir yay olarak geliyoruz” dedi


MHP’de olağanüstü kongre süreçleriyle Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye bayrak açan muhalifler, Meral Akşener liderliğinde yeni parti kurma yolunda bir adım daha attı. Geçmişte koalisyon döneminde bakanlık görevinde de bulunan Koray Aydın, MHP’den ayrılma kararını resmen açıkladı.

Akşener’in de katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Koray Aydın şunları söyledi:

‘İlkeler terk edildi’

“Mücadele hayatımın en anlamlı ve zorlu açıklamalarından birini yapmak üzere karşınızdayım. MHP’nin gençlik kollarından başlayarak her kademede görev yapmış, Türkeş Bey’e sekreterlik ve evlatlık yapmış biriyim. MHP ve ülkücü hareketin kuruluş ilkeleri mevcut yönetim tarafında  ne yazık ki terk edilmiştir.”

‘Yok saydılar’

“MHP yöneticileri iktidar sahipleri ile bir olup ülkücü hareketi yok saydı. Üç katı imzaya rağmen kurultayımız yapılmadı. Ucube bir mahkeme kararı ile yolumuz kesildi. MHP’de kıyım başladı. OHAL rejiminin gölgesinde sürdürülen MHP olağan kurultay süreci de ne yazık ki demokrasinin hiç edildiği bir süreç olarak tarihe kara bir sayfa olarak geçti. AKP’den devşirme üyeler delege yapıldığı için şu an bir ilimizi kongresi iptal edildi. Referandum sonrası ülke yönetimi artık tek adama bırakılmışken MHP’de de tek adam yönetimi artık kalıcı hale gelmiştir.”

‘Gereklilikten doğdu’

“Uzun uzun düşündüm. Dava arkadaşlarım ve ailemle istişare ettim, nihayet siyasi hayatımın en zor kararını verme noktasına geldim. 61 yaşındayım. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyorum. Bu yeni mücadeleye omuz vermeyi milli bir vazife sayıyorum. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuş kendi yatağını mecburiyetten bulmuştur. Bizler kuracağımız yeni partiyle Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Türkiye cumhuriyetinin kurucu ilkelerini korumaya, milli ve manevi değerleri hakiki manada ihya etmeye, milletin birliğine sahip çıkmaya, haksızlığa hukuksuzluğa ve her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Her beceriksizliğine bahane her hatasına bir günah keçisi bulan bu pişkin iktidardan da sandık önünde hesap sormaya geliyoruz. Metal yorgunu olanlar bilsin ki kurulmuş çelik bir yay olarak geliyoruz.”

Aydın’ın eşine özel teşekkür

Koray Aydın’ın ardından kısa bir konuşma yapan Meral Akşener şunları söyledi: “Söylenecek her sözü sayın bakanımız söylediler. Kendisine ailesine ama en çok da Gönül sultana (Koray Aydın’ın eşi) çok teşekkür ediyorum. Bugün bu tablonun oluşmasında en büyük katkı Gönül kardeşime aittir. Kalbi teşekkürlerimi kendisine sunuyorum. Cenabı hak ben ve arkadaşlarıma bu yolu açacak. Bir büyük yürüyüşü bugün başlatacağız ve cenabı hak gayretlerimizi inşallah karşılıksız bırakmayacak.” 

ETİKETLER

Meral Akşener mhp parti