‘Talha yerde yatarken inşaata devam ettiler’

ESRA CAN SİNAV HABER MERKEZİ |  01 Aralık 2017 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 01 12 2017 - 2:30

İstanbul Pendik’te önceki gün yaşanan korkunç olayda, annesi ve ablasının birkaç metre önünde yürüyen Talha, o sırada vinç operatörü tarafından indirilen inşaat demirlerinin altında kaldı.


İstanbul Pendik’te önceki gün yaşanan korkunç olayda, annesi ve ablasının birkaç metre önünde yürüyen Talha, o sırada vinç operatörü tarafından indirilen inşaat demirlerinin altında kaldı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, ilk önce ayağına demir çubuklardan düşen Talha’nın çığlığı üzerine çevredekiler yardıma koştu. Vinç operatörünün paniklemesi üzerine Talha’nın üzerine diğer çubuklar da düşünce kurtarılamadı. Dün Yeni Şeyhli Mezarlığı’na defnedilen minik Talha’nın annesi ve 8 yaşındaki ablası olayın şokunu atlatamazken, Baba Yusuf Aksoy’da ayakta durmakta güçlük çekti. Talha’nın amcası Zafer Aksoy ise, anneyle çocukların eve kestirmeden gitmek için kullandıkları bir yol olduğunu söylerken şunları ifade etti: Bu çevrede herkesin kullandığı bir yol. Ne bir ışık var ne bir koruma. Akşam karanlığında, çocukların okuldan çıkış saatlerinde çalışma yapıyorlardı. Bizim canımız gitti. Şirketten kimse taziyeye bile gelmedi. Talha’nın cesedi yerdeyken bile kenarda diğer demirleri kesiyorlardı. Onlar bu canın bedelini adalet önünde verecek.
 
Şirket uyarıları dikkate almadı
 
Anne Kezban Aksoy’un okul dönüşünde aldığı 3 ekmek hâlâTalha’nın can verdiği yerde duruyor. Cesedin olduğu alanı demirle dolduran şirket ise konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, site sakinleri olay yaşanmadan 1 saat önce de yaya geçinin yasaklanması için karar aldıklarını ifade etti.