'Bir millet aşkı AK Parti Sergisi' açıldı

AA |  14 Ağustos 2017 Pazartesi - 20:17 | Son Güncelleme : 14 08 2017 - 20:23

AK Parti’nin kuruluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında kuruluşundan bugüne kadar geçen sürecin anlatıldığı “Bir Millet Aşkı AK Parti Sergisi” vatandaşların ziyaretine açıldı.


AK Parti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’nin gerçekleştirileceği Sincan  Harikalar Diyarı'ndaki alanda açılan sergiye gelen misafirler, Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “AK Parti’yi millet kurdu, biz  sadece tabelasını astık” ve “Türkiyemizde artık hiçbir şey eskisi gibi  olmayacak.” sözleriyle karşılandı.
 
Zaman tüneli şeklinde tasarlanan serginin ilk bölümünde, Erdoğan  hakkında 1998 yılında verilen hapis kararına ilişkin gazete kupürleri, Erdoğan'ın  1999 yılında Pınarhisar cezaevi'ne uğurlanışı ve yine aynı yıl Erdoğan’ın,  aralarında 15 Temmuz’da şehit düşen Erol Olçok’un da bulunduğu yol arkadaşlarınca  Pınarhisar Cezaevi'nde ziyaret edilmesine ilişkin fotoğraflara yer verildi.
 
 
 
AK Parti’nin kuruluş sürecinin de anlatıldığı sergide, partinin  iktidara gelişinden bugüne kadar tüm seçimler ve yapılan halk oylamalarına  ilişkin de bilgiler yer aldı.
 
AK Parti tarafından kurulan hükümetlerin fotoğraflarına da yer verilen  sergide, partinin bu zamana kadar gerçekleştirdiği olağan ve olağanüstü  kongrelerden çeşitli fotoğraflar da sergilendi. Erdoğan'ın yurt dışındaki  temaslarından ve katıldığı uluslararası toplantılardan fotoğraflara yer verildi.  Erdoğan’ın 29 Ocak 2009’da katıldığı Davos Ekonomi Forumu’ndaki “One minute”  çıkışından bir fotoğraf karesi de sergide yerini aldı.
 
 
 
4 başbakan, 2 cumhurbaşkanı
 
Sergide, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah  Gül, eski Başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile Başbakan  Binali Yıldırım'ın görev dönemlerine ilişkin fotoğraflara da yer verildi.
 
'Bir millet aşkı AK Parti Sergisi' açıldı
 
 
e-muhtıra, kapatma davası
 
Sergide AK Parti hükümetlerini kesintiye uğratmak isteyen vesayet  odaklarının girişimleri de geniş yer buldu. 27 Nisan 2007’de Genelkurmay  Başkanlığının internet sitesinden yayımlanan “e-muhtıra” ve dönemin hükümet  sözcüsü Cemil çiçek’in “e-muhtıra”ya verdiği cevaba ilişkin görseller de  sergilendi.
 
AK Parti’ye kapatma davası, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye  çağrılması,  Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi, MİT TIR’larına  gerçekleştirilen operasyon gibi olaylara ilişkin görseller de sergilendi.
 
'Bir millet aşkı AK Parti Sergisi' açıldı
 
 
15 Temmuz
 
Sergide Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da giriştiği ancak Türk  milletince akamete uğratılan darbe girişimine ilişkin görsellere de geniş yer  verildi. 15 Temmuz’a ait simge fotoğrafların da yer aldığı bölümde, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk televizyonuna yaptığı canlı bağlantının da  görseline ver verildi.
 
Sergide, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile milletvekillerinin  darbe  girişimi esnasında Meclis kürsüsündeki fotoğraflarına ve sokakları darbecilere  dar eden vatandaşların görüntülerine de yer buldu.
 
15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  vatandaşlara hitapları ve İstanbul ve Ankara’daki 15 Temmuz anıtlarının  fotoğraflarının yer aldığı serginin son bölümünde AK Parti tarafından hayata  geçirilen önemli icraatlar ve altında “Daha yapacak çok işimiz var” ifadesi  kullanıldı.
 
'Bir millet aşkı AK Parti Sergisi' açıldı
 
 
Mini kütüphane
 
Serginin sonunda oluşturulan kütüphanede ise AK Parti tarafından  bugüne kadar yayımlanan Kitap, dergi ve broşürler ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  konuşmalarının yer aldığı kitaplar, almanaklar, AK Parti’ye ilişkin hazırlanan  tezler, yerli ve yabancı yayınlar, misafirlere sunuldu.