Döviz

Döviz

Son dakika döviz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan döviz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını döviz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Döviz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan döviz gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.259 döviz haberi bulunmuştur. Tüm döviz haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...Gayrimenkul sektöründe bir dönem sona eriyor. Ev alıp- satacakları çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Yeni düzenleme geliyor. Sadece ev alım satımında değil ayrıca devre mülk alımında da önemli değişiklikler hayata geçiriliyor. Yeni düzenleme ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Bir dairenin birden fazla kişiye satılması, üstünde haciz olması gibi sorunlar tüketiciye mağduriyet yaratmadan çözülecek. Birçok tüketici henüz yapımı tamamlanmayan evler için ödeme yaparak satın alma işlemini gerçekleştiriyor. Ancak bazı durumlarda inşaat tamamlanmıyor ve ev sahibi olmak isteyenler mağduriyet yaşıyor. Uzmanlar bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için satış işleminin mutlaka noter huzurunda yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Yeni düzenlemenin yasalaşması ile tüketicilerin yaşadığı bu ve benzeri sorunların pek çoğu ortadan kalkacak. Öte yandan ev sahibi olmak isteyenler konut fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyor. Uzun süredir yükseliş trendinde olan ev fiyatlarının düşeceği tarih açıklandı.
25.01.2022Ekonomi
FED toplantısı ne zaman 2022? FED faiz kararı ne olur, ne zaman açıklanacak, Amerika Merkez Bankası faiz indirimi yapacak mı?
FED toplantısı ne zaman 2022? FED faiz kararı ne olur, ne zaman açıklanacak, Amerika Merkez Bankası faiz indirimi yapacak mı?FED toplantısı ne zaman, FED faiz kararı ne olur? FED kararı için piyasaların gözü ABD'ye çevrildi. ABD Merkez Bankası'nın Ocak ayı faiz kararı merakla bekleniyor. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklaması yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Aralık ayı faiz açıklamasının ardından 2022 yılı içinde 3 ya da 4 defa faiz artırımına gidilebileceği belirtilmişti. İşte FED faiz kararı ve FED ocak toplantısı…
25.01.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ekonomist ve akademisyenlerle bir araya geldi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ekonomist ve akademisyenlerle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomistler ve akademisyenlerle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Toplantı sonrası açıklama yapan Bakan Nebati finansal sektörde istikrar ve sürdürülebilir güven vurgusu yaptı.
22.01.2022Ekonomi
Ekonomide yeni dönem! Artık değişiyor, kabul edildi! Bankada parası olanları kapsıyor, muaf olacaklar! Türk Lirası, dolar, euro...
Ekonomide yeni dönem! Artık değişiyor, kabul edildi! Bankada parası olanları kapsıyor, muaf olacaklar! Türk Lirası, dolar, euro...Ekonomiye yönelik yeni yasa geliyor. Tamamen değişiyor. Detaylar belli oldu. Vergiden muaf olacak. Bankada hesabı olanları yakından ilgilendiriyor. Vergi Usul Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanunlarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşüldü. 4 maddelik teklif, genel kurulda kabul edildi. Buna göre; Yabancı paralarını Türk Lirası'na çeviren Kurumlar Vergisi mükelleflerinin, dönüşüm esnasında oluşan kur farkı kazançları da dahil olmak üzere, bu kapsamda açılan vadeli Türk Lirası mevduat ve katılma hesaplarından elde edecekleri faiz ve kar paylarının vergiden istisna edilmesi düzenleniyor. Kabul edilen yasayla; enflasyon düzeltmesi uygulaması 31 Aralık 2023 tarihine kadar erteleniyor.
21.01.2022Ekonomi
Rusya-Ukrayna gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir barışın olmasında arabulucu olabiliriz
Rusya-Ukrayna gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir barışın olmasında arabulucu olabilirizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul'da Çamlıca Camii'nde kıldı. Namaz çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Rusya-Ukrayna krizini değerlendirdi "Önümde bir Ukrayna ziyareti var. Sayın Putin ile ama telefon ama Moskova ziyareti ile görüşebiliriz. Barışın egemen olmasını istiyoruz." dedi.
21.01.2022Siyaset
Ekonomiye yönelik yeni hamle! Kabul edildi, Vergiden muaf olacak, bankada parası olanları kapsıyor! Döviz ve Türk Lirası...
Ekonomiye yönelik yeni hamle! Kabul edildi, Vergiden muaf olacak, bankada parası olanları kapsıyor! Döviz ve Türk Lirası...Ekonomiye yönelik yeni yasa geliyor. Detaylar belli oldu. Değişiyor. Vergiden muaf olacak. Bankada hesabı olanları yakından ilgilendiriyor. AK Parti'nin, Vergi Usulü Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanunu'nda değişiklik öngören 4 maddelik yasa teklifi, TBMM Başkanlığı'nda kabul edildi. Buna göre; Yabancı paralarını Türk Lirası'na çeviren Kurumlar Vergisi mükelleflerinin, dönüşüm esnasında oluşan kur farkı kazançları da dahil olmak üzere, bu kapsamda açılan vadeli Türk Lirası mevduat ve katılma hesaplarından elde edecekleri faiz ve kar paylarının vergiden istisna edilmesi düzenleniyor. Kabul edilen yasayla; enflasyon düzeltmesi uygulaması 31 Aralık 2023 tarihine kadar erteleniyor.
20.01.2022Ekonomi
CHP'li Özel: MB'nin faiz kararı yolun sonuna gelindiğini gösteriyor
CHP'li Özel: MB'nin faiz kararı yolun sonuna gelindiğini gösteriyorCHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tutma kararı ile ilgili "Yolun sonuna gelindiği gösteriyor. Recep Tayyip Erdoğan neden faiz baronları karşısında eğildi. Hadi indirseydi faizi ama doğru değildi. Çünkü onun tezi, inadı yüzünden bıçak kemiğe dayandı" dedi.
20.01.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı, adayımızı belirleyecek
Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı, adayımızı belirleyecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı, adayımızı belirleyecek. Hiç kimse en ufak bir endişe duymasın. 13'üncü cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olacak" dedi.
20.01.2022Siyaset
Son dakika Merkez Bankası faiz kararı açıklandı!
Son dakika Merkez Bankası faiz kararı açıklandı!Son dakika... Piyasaların gözü kulağı bu karardaydı. Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tuttu.
20.01.2022Ekonomi
Kabine Toplantısı bitti mi? Kabine Toplantısı’nda hangi kararlar alındı? Kabine Toplantısı sonuçları…
Kabine Toplantısı bitti mi? Kabine Toplantısı’nda hangi kararlar alındı? Kabine Toplantısı sonuçları…Kabine toplantısı kararları merak ediliyor. Vatandaşlar arama motorları aracılığıyla Kabine Toplantısı bitti mi, sorusuna yanıt arıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor.
19.01.2022Gündem
Kabine Toplantısı sonrası dakika kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Kabine Toplantısı sonrası dakika kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladıKabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kur korumalı TL mevduat sistemine katılımın 163 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı. Erdoğan ayrıca, "Afet bölgelerine, AFAD üzerinden 200 milyon liralık bir kaynak daha ayırıyoruz. Antalya, Artvin, Aydın, Bartın, Kastamonu, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Sinop ve Van'daki hak sahiplerine dağıtımı yapılacak" dedi.
19.01.2022Siyaset
Pemra Hiçsönmez: İngiltere, Türk yatırımcı için hâlâ cazip
Pemra Hiçsönmez: İngiltere, Türk yatırımcı için hâlâ cazipFrame adlı firmasıyla İngiltere gayrimenkul sektörüne giriş yapan Pemra Hiçsönmez, konut yatırımı konusunda değerlendirmelerde bulundu: “İngiltere, Türk yatırımcı için hâlâ cazip.”
19.01.2022Uzmana Sor
CHP Ekonomi Masası heyeti, Denizli'de iş dünyasıyla buluştu
CHP Ekonomi Masası heyeti, Denizli'de iş dünyasıyla buluştuDenizli'de konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yeni ekonomi modelini eleştirerek, bu yöntemle ekonominin yönetilmesinin mümkün olmadığını ve 20 Aralık'ta açıklanan dövize çevrilebilir mevduatın Türkiye için taşınması zor bir yük olmaya aday olduğunu söyledi.
19.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında muhtarlara maaş müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında muhtarlara maaş müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda konuşma yaptı. Muhtarlara maaş müjdesini veren Erdoğan, 'Muhtar maaşlarının asgari ücretinin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık. ' dedi.
19.01.2022Siyaset
Benzin ve motorin fiyatları için ÖTV önerisi! 'Akaryakıttan alınmasın'
Benzin ve motorin fiyatları için ÖTV önerisi! 'Akaryakıttan alınmasın'Benzin ve motorin fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Akaryakıttan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ile ilgili kritik bir öneri geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “ÖTV alınmaz ise enflasyon süratle aşağı gelir fiyatlar düşer. Piyasalara güven gelir" dedi.
19.01.2022Ekonomi
Swap anlaşması nedir? Merkez Bankası BAE swap anlaşması neden yapıldı, kaç yıl sürecek?
Swap anlaşması nedir? Merkez Bankası BAE swap anlaşması neden yapıldı, kaç yıl sürecek?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 64 milyar liralık swap anlaşması imzalandı. Peki, Swap nedir? TCMB ile BAE Merkez Bankası arasındaki swap anlaşması ne, neden yapıldı? Swap anlaşması nedir, ne işe yarar?
19.01.2022Ekonomi
Döviz kuru, enflasyon ve faiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'e mesaj: Bu iş Türkiyesiz olmaz
Döviz kuru, enflasyon ve faiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'e mesaj: Bu iş Türkiyesiz olmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
Akaryakıt fiyatları ile ilgili flaş gelişme! 7 yıl sonra bir ilk! Benzin, motorin...
Akaryakıt fiyatları ile ilgili flaş gelişme! 7 yıl sonra bir ilk! Benzin, motorin...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Akaryakıt fiyatlarında 7 yıl sonra bir ilk gerçekleşti. Benzin, motorin fiyatları da etkilendi. Doların sakin bir seyir izlemesiyle aralıkta akaryakıtta başlayan zam yağmuru son 11 gündür durmuştu. Dolarda yatay seyir sürerken Brent petrolün varil fiyatı bugün 87 doları aşarak 7 yılın zirvesine ulaştı. Brent petrol son 1 haftada yüzde 4.8 yükseldi. Bu yükseliş pompa fiyatlarında yeniden zam gelmesi ihtimalini beraberinde getirdi.
18.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika kararı! Dolar, euro...
Merkez Bankası'ndan son dakika kararı! Dolar, euro...Merkez Bankası'ndan son dakika kararı! Merkez Bankası dövizden TL'ye dönüşüm sağlayamayan bankalardaki euro ve dolar hesapları için daha önce uygulayacağını açıkladığı yüzde yüzde 1.5 komisyon uygulamasını 3 ay erteledi.
17.01.2022Ekonomi
Araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Böylesi görülmedi, ÖTV indirimi sonrası tamamen değişti,  sıfır ve ikinci el...
Araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Böylesi görülmedi, ÖTV indirimi sonrası tamamen değişti, sıfır ve ikinci el...Araba alacak herkesi yakından ilgilendiriyor. ÖTV indirimi sonrası sıfır araç fiyatları düştü. Vatandaşlar fiyat avantajı nedeni ile sıfır kilometre arabalara yöneldi. Uzun süredir hareketli olan ikinci el piyasasına ÖTV indirimi olumsuz olarak yansıdı. İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Sektör temsilcileri araba sektöründe yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Öte yandan ikinci el araba piyasası için harekete geçildi. Yeni düzenleme geliyor. Alım, satım ve ödeme işlemleri tamamen değişiyor. İşte ikinci el araba piyasasındaki son gelişmeler...
17.01.2022Otomobil
Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Fiyatlar düştü, peş peşe açıklamalar geldi! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...
Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Fiyatlar düştü, peş peşe açıklamalar geldi! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Altın fiyatlarında düşüş trendi sürüyor. Altın fiyatları FED tarafından gelecek açıklama kilitlendi. Açıklamanın gelmesiyle birlikte altın fiyatlarında rota belli olacak. Ons altın haftanın ilk işlem gününe 1817 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 1813 dolar, en yüksek de 1820 dolar seviyesi görüldü. Ons altın 1818 dolardan alıcı buluyor. Gram Altın fiyatları döviz kurlarındaki volatilitenin azalmasıyla birlikte 800 liranın altına geriledi. Güne 789.3 liradan başlayan gram altın gün içinde en düşük 787.2 lira, en yüksek de 793.6 lirayı gördü. Gram altın 792 liradan işlem görüyor. Öte yandan piyasa uzmanlarından peş peşe tahminler geldi. Uzmanlar altında kritik günün çarşamba olduğunu altını çizdi. İşte altın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmeleri...
17.01.2022Ekonomi
Altın fiyatlarında son dakika gelişme! Peş peşe tahminler geldi! Çarşamba günü çok kritik! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...
Altın fiyatlarında son dakika gelişme! Peş peşe tahminler geldi! Çarşamba günü çok kritik! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...Altın fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Altın fiyatlarında son dakika açıklamaları peş peşe geldi. Altın fiyatlarında kritik gün çarşamba olarak belirlendi. FED 'in ABD enflasyon oranlarını açıklamasının sonrasında dolar düşüşe geçti. 800 TL sınırını tekrardan atlattıktan sonra yatırımcının aklına tekrardan 1.000 TL olur mu soruları gelmişti. Bu sabah yaşanan düşüş akıllara gelen bu soruya yanıt niteliğinde oldu. Öte yandan Dünya Altın Konseyi dünya merkez bankalarının para politikalarını sıkıştıracağını altının buna tepki göstereceğini fakat altına talebin süreceğini öne sürmüştü. Gram altın, geçen güne kadar 800 TL'yi aşmış, bu hal yatırımcısını heyecanlandırmıştı. Bu sabah itibariyle oluşturulan bildirime göre gram altın alış fiyatı 789,91 TL satış fiyatı ise 790,01 TL olarak belirlendi. Çeyrek altın fiyatlarında da aynı düşüş gerçekleşti. Çeyrek altın 15 Ocak anlık bilgilere göre 1.277,00 TL'den alınıp 1.306,00 TL'den satılıyor. Yarım altın 15 Ocak tarihinde alabilmek isteyenler 2.555,00 TL satmak isteyenler ise 2.613,00 TL olarak açıklandı. Cumhuriyet altın fiyatları belirtiler bilgilere göre 5.110,00 TL'den alınıp 5.218,00 TL'den satılmaktadır.
15.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında dünyaya duyurdu: Oyunlarını bozduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında dünyaya duyurdu: Oyunlarını bozdukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gökbel Barajı, 4398 Kişilik Öğrenci Yurdu, ADÜ Hastane Ek Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Aldığımız tedbirlerle yurtdışından Türkiye'ye yapılan saldırılarda kullanılan araçları etkisiz hale getirdik. Kura endeksli Türk Lirası dedik tüm oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız" dedi.
15.01.2022Siyaset
Ev satışında rekor kırıldı! Böylesi görülmedi
Ev satışında rekor kırıldı! Böylesi görülmediGüvenli yatırım arayışı ve ‘fiyatlar daha da artar’ endişesi konut satışlarına yukarı yönlü ivme kazandırdı. 2021’in son ayında 226 bin 503 konut satışıyla yılın zirvesi görüldü. Bu seviye aynı zamanda, hem tarihin en yüksek ikinci aylık satışı, hem de tüm zamanların en iyi aralık ayı satışı... Pandeminin zorluklarına rağmen 1 milyon 492 bin kişi ev sahibi olurken, yıllık bazda ‘ikinci zirve’ görüldü. Yabancıya satışta da hem aylık hem de yıllık rekor kırıldı.
15.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Dolar ve enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Merkez Bankasından son dakika enflasyon ve dolar tahmini geldi. TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi'nde yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi yüzde 29,75 oldu. Bir önceki anket döneminde yüzde 21,39 olan 12 ay sonrası TÜFE beklentisi yüzde 25,37'ye yükseldi. Yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bu anket döneminde 16,13 TL oldu.
14.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

CumhurbaşkanıMerkez Bankasıdövizdolarerdoğan

Döviz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki döviz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.