Dolar Son Dakika

Dolar Son Dakika

Son dakika dolar son dakika haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan dolar son dakika ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını dolar son dakika haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dolar Son Dakika

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dolar son dakika gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.399 dolar son dakika haberi bulunmuştur. Tüm dolar son dakika haberleri aşağıda listelenmiştir.
Faiz ile ilgili son dakika gelişmesi! Merkez Bankası açıklayacak! Dolar, euro...
Faiz ile ilgili son dakika gelişmesi! Merkez Bankası açıklayacak! Dolar, euro...Dolar, altın ve euro fiyatları için yatırımcılar bugün iki merkez bankasının faiz kararına odaklandı. Yurt içinde önce TCMB ve ardından da Avrupa Merkez Bankası faiz kararını duyuracak. ECB’nin sert bir faiz artışı yapması beklenirken TCMB’nin faizleri bu ay da pas geçmesi bekleniyor. Euronun kaderinin belirleneceği günde, yurt içinde yıl zirvesinde dolaşan dolar/TL kuru ve gram altın fiyatlarında hareketlik yaşanıyor. İşte piyasalarla ilgili flaş gelişmeler...
21.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması. Yıl sonu dolar kuru beklentisi piyasa katılımcıları Temmuz ayı anket döneminde 18,99 TL oldu. Katılımcıların yıl sonu enflasyon beklentisi de yüzde 69,94’e yükseldi. Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 18,89 TL iken, bu anket döneminde 18,99 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla 20,70 TL ve 20,92 TL olarak gerçekleşti.
8.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Dolar ile ilgili son dakika gelişmesi! Merkez Bankası duyurdu. Piyasa katılımcılarının cari yıl sonu ABD Doları/TL beklentisi bir önceki anket döneminde 17,57 TL iken, Haziran anket döneminde 18,89 TL oldu. 2022 yılı Haziran ayı anket döneminde, katılımcıların 24 ay sonrasına ilişkin ihtimal tahminleri değerlendirildiğinde, TÜFE'nin ortalama olarak yüzde 27,11 ihtimalle yüzde 18,00 - 21,99 aralığında, yüzde 23,26 ihtimalle ise yüzde 22,00 - 25,99 aralığında artış göstereceği öngörüldü.
17.06.2022Ekonomi
Dolar ile ilgili flaş tahmin! Değeri...
Dolar ile ilgili flaş tahmin! Değeri...Dolar ile ilgili çarpıcı tahmin! Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, ABD ekonomisindeki gidişata yönelik açıklamada bulundu. Musk, ABD ekonomisinin büyük olasılıkla resesyonda olduğunu ve etkilerinin 12-18 ay arasında sürebileceğini belirtti. Bunun yanında ABD’li dev banka Goldman Sachs, ABD dolarının aşırı değerli olduğunu ve küresel resesyon durumunda Japon Yeni’nin güçlenebileceğini rapor etti.
17.05.2022Ekonomi
Yatırımını buna yapanlar büyük kazandı! Resmen duyuruldu, Altın, mevduat faizi, dolar, euro, DİBS...
Yatırımını buna yapanlar büyük kazandı! Resmen duyuruldu, Altın, mevduat faizi, dolar, euro, DİBS...Altın, dolar, euro, mevduat faizi, DİBS... Yatırım yapan herkesi yakından ilgilendiriyor. Rakamlar tek tek açıklandı ve belli oldu. En çok kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları açıklandı. Altına yatırım yapan vatandaşlar mart ayında kazançlı çıktı. Aylık en yüksek reel getiri Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 2,42, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 6,04 oranlarıyla külçe altında oldu. Peki hangi yatırım araçları kazandırdı, hangileri kaybettirdi? İşte rakamlar...
8.04.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan dolar ve altın açıklaması!
Merkez Bankası'ndan dolar ve altın açıklaması!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Haftalık Para ve Banka İstatistikleri’ni açıkladı. Buna göre; Merkez Bankası toplam rezervleri 25 Mart ile biten haftada 671 milyon dolar azalarak, 108 milyar 37 milyon dolar oldu. Altın rezervleri ise 25 Mart haftasında 191 milyon dolar artarak 42 milyar 208 milyon dolardan 42 milyar 399 milyon dolara yükseldi.
31.03.2022Ekonomi
Dolar fiyatları düşüşe geçti! Dolmabahçe'den çıkan karar piyasalara yaradı
Dolar fiyatları düşüşe geçti! Dolmabahçe'den çıkan karar piyasalara yaradıDolar fiyatlarında son dakika gelişmesi! Dolar düşüşe geçti. Dolmabahçe'de buluşan Ukrayna ve Rus müzakere heyetinden toplantının ardından gelen barışa dair mesajlar piyasalara yaradı. Borsa İstanbul'daki yükseliş yüzde 1.45'i aşarken, altın ve dolar değer kaybetti. Dolar/TL ise dün yüzde 0,1'lik düşüşle 14,8166'dan kapanmasının ardından bugün 14,8250 seviyelerinden güne başlamıştı. Haber akışı sonrası dolar kurunda da düşüşler hızlandı. Kur şu sıralarda yüzde 1’e yakın değer kaybederek 14,66 liradan alıcı ile buluşuyor. Euro/TL ise 16,29 seviyelerinden değerleniyor.
29.03.2022 Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar ve enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar ve enflasyon açıklaması!Dolar ve enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın reel sektör ve finansal sektör temsilcileri ve profesyonelleri ile yaptığı mart ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'nde cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi Mart döneminde yüzde 40,47 oldu. Ankette yıl sonu dolar/TL beklentisi 16,68 TL oldu. Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 16,04 TL iken, bu anket döneminde 16,68 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla 16,62 TL ve 17,42 TL olarak gerçekleşti.
11.03.2022Ekonomi
Altın, dolar, euro fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Altın ile ilgili flaş tahmin! Gram altın 1450 lira
Altın, dolar, euro fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Altın ile ilgili flaş tahmin! Gram altın 1450 liraAltın, dolar, euro, sterlin fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Altın yükselecek mi? Bu fiyattan altın alınır mı? Altın, dolar ve euroya yatırım yapılır mı? soruları cevabını buldu. Altın fiyatlarında savaş hareketliliği devam ediyor. Rusya’nın para transferi sisteminden çıkarılmasıyla birlikte altın ile ticaret yapabilecek olmasından dolayı ve savaş ortamında en çok tercih edilen yatırım aracının da altın olması yükselişi tetikledi. Ons altın güne 1890 Dolar seviyesinden güne başladı. Gün içinde en düşük 1889 dolar, en yüksek de 1929 dolar seviyesini gördü. Saat 07:54 itibarıyla ons altın 1910 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ons altın ve dövizdeki volatilitenin etkisiyle Gram Altın da güç kazanıyor. Güne 839.9 liradan başlayan gram altın gün içinde en düşük839.9, en yüksek de 872.7 lira seviyesi görüldü. Saat 07:54 itibarıyla gram altın 865.9 liradan işlem görüyor. Döviz kurları da savaşın belirsiz akıbeti nedeniyle volatil seyretmeye devam ediyor. Dolar sabah saatlerinde 14.07, euro 15.75, Sterlin ise 18.87 liradan işlem görüyor. Öte yandan altın fiyatlarıyla ilgili son dakika tahminleri geldi. İşte piyasalarla ilgili tüm gelişmeler...
28.02.2022Ekonomi
Dolar, euro ve Türk lirasıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu
Dolar, euro ve Türk lirasıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurduDolar, euro ve Türki lirasıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, döviz kurları ve enflasyon ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Nebati, "TL'de bundan sonra değer kaybı beklemiyoruz. Büyüme yüzde 5 civarında olacak. Kur korumalı yeni mevduat planında toplam hacim 272 milyar lirayı aştı. Kur korumalı yeni mevduat planına 113 milyar lira döviz hesaplarından geldi." dedi.
3.02.2022Ekonomi
Altın ve döviz fiyatları ile ilgili kritik açıklama! Fed kararı sonrası ilk kez...
Altın ve döviz fiyatları ile ilgili kritik açıklama! Fed kararı sonrası ilk kez...Döviz ve altın fiyatlarındaki son dakika değişiklikleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Fed tutanaklarının yayınlanmasının ardından altın ve döviz fiyatları ile ilgili önemli bir açıklama geldi. ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, faiz artışının beklenenden daha erken olabileceğini göstermişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Fed’in son karar tutanakları açıklandı. Dün ilk defa ABD 10 yıllık tahvil faizleri 1.73 seviyesinin üzerini gördü. Bu doların güçlenmesi demektir. Dolar endeksi de 96’nın üzerine çıktı yeniden. Bu verilen mesajlardan biz şunu anlıyoruz Fed 1’inci çeyreğin sonunda çok hızlı şekilde bu faiz artırımlarını gerçekleştirebilir algısı ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. İşte Altın ve dolarda son dakika gelişmeleri...
7.01.2022Ekonomi
Dolar düşüyor! TL değer kazanıyor, işte son fiyat...
Dolar düşüyor! TL değer kazanıyor, işte son fiyat...Dolar ve euro fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Dolar ve euro dibe çöküyor. Piyasalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ekonomik tedbirlerini benimsemeye başladı. Dolar 11 lira seviyesine gerilerken Türk Lirası 4 günde yüzde 40 civarında değer kazancı yaşadı. Euro ve altında da düşüş devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dolar kurunun iyi yerlerde dengeye geleceğini belirtti.
23.12.2021Ekonomi
Dolar ve euroda son dakika gelişmesi! Tarihi düşüş
Dolar ve euroda son dakika gelişmesi! Tarihi düşüş Dolar ve euro ilgili flaş gelişme! Rekor seviyeye çıkan dolar ve euro fiyatları Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından dibi gördü. Dolar 12.5 lira civarlarına inerken, euro ise 14 lira seviyelerinden işlem görüyor. İşte dolar ve euro fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
21.12.2021Ekonomi
Dolar ve euro resmen çakıldı! Erdoğan'ın TL mevduatıyla ilgili açıklaması sonrası sert düşüş...
Dolar ve euro resmen çakıldı! Erdoğan'ın TL mevduatıyla ilgili açıklaması sonrası sert düşüş...Dolarla ile ilgili son dakika gelişmesi! Döviz fiyatları dibi gördü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası verdiği mesajlar sonrası döviz kurunda sert düşüş yaşandı. Gün içinde yüzde 10'u aşkın değer kazanan döviz kuru saat 22.40 itibarıyla yüzde 30'dan fazla değer kaybetti. Dolar/TL kuru 13 liranın altına inerken, Euro/TL 14.10'a kadar düştü. Gün içinde 1.028 liraya çıkan gram altın da 755 liraya kadar çekildi.
20.12.2021Ekonomi
Dolarda son durum! Merkez Bankası faiz kararı sonrası dolar ne kadar oldu?
Dolarda son durum! Merkez Bankası faiz kararı sonrası dolar ne kadar oldu?Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi dolar 10,44 seviyesine çekildi. Döviz kurları Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesinde düşüşe geçti. Güne 10,96 seviyesinden başlayan dolar, 10,44 seviyesine kadar gerileyerek, günün en düşük seviyesine çekildi. Euro ise aynı dakikalarda 12 liranın altına gerileyerek 11,95 seviyelerinden fiyatlandı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı sonrası dolar ne kadar oldu? Dolar son dakika haberleri…
18.11.2021Ekonomi
Dolarla ilgili son dakika kararı! Resmen değişti, artık zorunlu oldu
Dolarla ilgili son dakika kararı! Resmen değişti, artık zorunlu olduDöviz alım satımıyla ilgili son dakika kararı. Resmen değişti. Artık zorunlu oldu. Döviz alım satımında kimlik tespitini zorunlu hale getiren düzenlemede değişiklik yapıldı. Döviz alım satımında kimlik tespiti 100 dolar ve üzerindeki alım satımda şart olacak.
17.11.2021Ekonomi
Dolarda son dakika tahmini! 7.80 lira...
Dolarda son dakika tahmini! 7.80 lira...Dolar fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Dolar/TL 8.36 TL’de bulunuyor. Güçlü desteği ise 8.30 TL’de. Üç defa bu desteğe geriledi ancak üzerinde kaldı. 8.30 - 8.80 bandı arasında 50 baz puanlık bir dalgalanma ile sürekli zirveler aşağılarda oluşuyor. 8.30’un aşağı kırılması ile 50 baz puanlık geri çekilme marjı gündeme gelebilir. Bu da 7.80’lere tekabül ediyor. Dolar kuru bu seviyelere gerileyebilir mi? Bunu hem dış konjonktür hem de içeride TCMB’nin adımları belirleyecek.
27.08.2021Ekonomi
Dolar sert düştü! Düşüş devam edecek mi? Kritik dolar yorumu
Dolar sert düştü! Düşüş devam edecek mi? Kritik dolar yorumuMerkez Bankası faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puanlık artışla yüzde 17'den yüzde 19'a çıkardı. Faiz kararının ardından Dolar/TL, 2 haftanın en düşük seviyesini gördü. Peki dolardaki düşme eğilimi sürecek mi?
18.03.2021Ekonomi
Dolar resmen çakıldı! Düşüş devam edecek mi? Uzmanlardan kritik öngörü
Dolar resmen çakıldı! Düşüş devam edecek mi? Uzmanlardan kritik öngörüDolar kaç lira oldu? Dolar düşecek mi? Milyonlarca vatandaş bu soruların yanıtı arıyor. Dolardaki düşme eğilimi sürüyor. Dolar resmen çakıldı ve ağustos ayından bu yana en düşük seviyesini gördü. Dolar geçen haftayı 7,3179'dan tamamlamıştı. Yeni haftaya ise 7,20'nin altında başladı. Peki dolardaki düşü eğilimi sürecek mi? Analistlerden dolardaki düşüş eğiliminin süreceği görüşünde.
1.02.2021 Ekonomi
Son dakika... 'Riskler var! ABD dolarını kullanmayıp...'
Son dakika... 'Riskler var! ABD dolarını kullanmayıp...'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den son dakika açıklamaları geliyor... Putin, ABD dolarıyla alakalı risklerin olduğunu bildirdi. Putin ayrıca Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un istediği zaman Rusya'yı ziyaret edebileceğini söyleyerek ona açık çek gönderdi.
12.09.2018Dünya
Son dakika: Dolarda 9 ay sonra bir ilk!
Son dakika: Dolarda 9 ay sonra bir ilk!Dolar 9 ay sonra ilk kez 3.40 TL'nin altına indi. TL'de yüksek getiri cazibesi ve dolarda küresel güç kaybı ile dolar/TL yılın en düşük seviyesi olan 3.40 sınırında işlem görüyor.
8.09.2017Ekonomi
Son dakika: Dolar kritik seviyenin altını gördü!
Son dakika: Dolar kritik seviyenin altını gördü!Haftanın son işlem gününde dolar 3,49'un altını gördü. Euro 3,65 civarında hareket ediyor.
16.12.2016Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Zam sonrası yeni fiyat! Benzin, motorin, LPG...
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Zam sonrası yeni fiyat! Benzin, motorin, LPG...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. Akaryakıt fiyatlarına zam geldi. Akaryakıt fiyatlarında yeni ücretler belli oldu. Yılbaşından bu yana yüzde 130 artış yaşayan akaryakıt fiyatlarına yapılan indirimlerin yerini yeniden zamlar aldı. Petrol fiyatlarının hafta içinde yükselişe geçmesiyle önce motorine şimdi de benzine 1,10 kuruşluk zam yapıldı. Peki 13 Ağustos Cumartesi benzin ve motorin (mazot) fiyatları ne kadar, güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu? İşte detaylar…
13.08.2022Ekonomi
Altın fiyatlarında görülmemiş rakam! Altında yeni rekor tahmini! Tarih verildi! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...
Altın fiyatlarında görülmemiş rakam! Altında yeni rekor tahmini! Tarih verildi! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...Altın fiyatlarıyla ilgili son dakik açıklaması. Altın fiyatlarında görülmemiş rakam. Altında bu rakam ilk kez telaffuz edildi ve tarih verildi. Piyasa uzmanlarından altın fiyatlarıyla ilgili peş peşe tahminler geldi. Gram altın fiyatlarının önümüzdeki süreçte 1600 lira görebileceği ifade edildi. Öte yandan gram altın yüzde 0,04 azalışla 1.032,25'dan işlem görüyor. Dün en düşük 1.032,29, en yüksek 1.032,97 seviyelerini gören Gram Altın, günü 1.032,97 seviyesinde kapattı. Gram Altın, 15.07.2022 tarihinde 945,75 ile son bir ayın en düşük, 12.08.2022 tarihinde ise 1.036,35 ile son bir ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Dün en düşük 1.783 dolar en yüksek 1.799,31 dolar seviyelerini gören ons altın ise 1.788 dolar seviyelerinden işlem görüyor. İşten gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
12.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Yıl sonu...
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Yıl sonu...Dolar kuru ile ilgili Merkez Bankası'ndan flaş açıklama geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), piyasa katılımcıları anketi istatistiklerini açıkladı. Dolar- TL bazında cari yıl sonu döviz kuru beklentisi 19,65 TL oldu. Katılımcıların yıl sonu tüketici fiyat endeksi (TÜFE) beklentisi ise yüzde 70,60 kaydedildi.
12.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dolar Son Dakika ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dolar son dakika haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.