Dolar

Dolar

Son dakika dolar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan dolar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını dolar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dolar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dolar gelişmeleri de dahil olmak üzere 52.304 dolar haberi bulunmuştur. Tüm dolar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ocak 2022 enflasyon beklentisi! 2022 Ocak ayı enflasyon tahmini kaç?
Ocak 2022 enflasyon beklentisi! 2022 Ocak ayı enflasyon tahmini kaç?Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyonun Ocak’ta pik yapacağını fakat 2023 seçimlerine Türkiye’nin enflasyonda tek haneyle gireceğini söyledi. Bakan Nebati tarafından yapılan açıklamada ocak ayı enflasyon beklentisi ve tahminleri merak edildi. Peki, ocak 2022 enflasyon beklentisi yüzde kaç? Ocak ayı enflasyon tahminleri nedir?
26.01.2022Ekonomi
FED faiz kararı ne olur? FED faiz kararı sonrası dolar ne olur, faiz kararı doları nasıl etkiler?
FED faiz kararı ne olur? FED faiz kararı sonrası dolar ne olur, faiz kararı doları nasıl etkiler? FED faiz kararı sonrası dolar ne olur, FED faiz kararı doları nasıl etkiler? FED faiz toplantısının ardından açıklanacak faiz kararı piyasa tarafından bekleniyor. Faiz karası dolar başta olmak üzere küresel piyasayı önemli ölçüde etkiliyor. FED faiz kararının, doları ne yönde etkileyeceği şimdiden sorgulanıyor. FED faiz kararı bugün 21.00 itibarıyla açıklanacak. Peki, FED faiz kararından sonra dolar ne olur? FED faiz kararı sonrası dolar düşer mi?
26.01.2022Ekonomi
Metaverse 10 bin iş alanı yaratacak! Çalışanlar sanal evrene geçmek istiyor!
Metaverse 10 bin iş alanı yaratacak! Çalışanlar sanal evrene geçmek istiyor!İş dünyası, sanal ve artırılmış gerçekliği buluşturan metaverse'e göz kırpıyor. Araştırmalar, çalışanların yüzde 44’ü metaverse'e geçmek istediğini, bunun üretkenliğini artacağını ve yeni faydalar elde edeceklerini ifade ediyor.
FED faiz kararı açıklandı mı, FED faiz kararı bugün saat kaçta açıklanacak? FED açıklaması merakla bekleniyor!
FED faiz kararı açıklandı mı, FED faiz kararı bugün saat kaçta açıklanacak? FED açıklaması merakla bekleniyor!FED faiz kararı ne olur, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED kararı için piyasaların gözü ABD'ye çevrildi. ABD Merkez Bankası'nın Ocak ayı faiz kararı merakla bekleniyor. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklaması yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Aralık ayı faiz açıklamasının ardından 2022 yılı içinde 3 ya da 4 defa faiz artırımına gidilebileceği belirtilmişti. Peki, FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak? FED kararı ne zaman açıklanacak?
26.01.2022Ekonomi
Metaverse 10 bin iş alanı yaratacak
Metaverse 10 bin iş alanı yaratacakİş dünyası, sanal ve artırılmış gerçekliği buluşturan metaverse'e göz kırpıyor. B2Press Online PR Servisi’nin konuya dair incelediği araştırmalar, çalışanların yüzde 44’ü metaverse'e geçmek istediğini, bunun üretkenliğini artıracağını ve yeni faydalar elde edeceklerini ifade ediyor. Bazı tahminler ise metaverse’in 3 yılın sonunda 1 trilyon dolara ulaşacağına işaret ederken, sanal evrenin iş dünyasındaki hakimiyetinin artmasıyla, gelecek 5 yılda 10 bin iş alanı yaratılacağına dikkat çekiliyor.
Altın fiyatları için kader günü! Ons altında tarihi seviye mesajı! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın...
Altın fiyatları için kader günü! Ons altında tarihi seviye mesajı! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın...Son dakika haberi... Altın fiyatları için kritik gün! Piyasaların gözü kulağı bu karara kilitlendi. Son dakika tahminleri art arda geldi, rekor seviye sinyali verildi. Çeyrek altın, gram altın, ons altın için karar günü. Fed’in faizleri sabit tutması beklenirken, piyasalara vereceği hayati mesajlar yakından takip ediliyor. Heraeus Precious Metals ise ons altın fiyatlarının tarihi yüksek seviyeyi yeniden test edebileceğini duyurdu. Bu gelişmelerin ardından ons altında gün içerisinde en düşük 1846 lira, en yüksek ise 1850 lira seviyeleri görüldü. Gram altında da gün içerisinde en düşük 799 lira, en yüksek ise 804 lira seviyeleri görüldü. İşte altın fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri...
26.01.2022Ekonomi
Altın, petrol, dolar, borsa, kripto para… Geri sayım başladı, hepsi belli olacak! Rekor seviye sinyali...
Altın, petrol, dolar, borsa, kripto para… Geri sayım başladı, hepsi belli olacak! Rekor seviye sinyali...Altın, petrol, dolar, borsa, kripto para… Piyasalarda tarihi gün, geri sayım başladı, saatler sonra belli olacak. Borsalar dalgalandı, dolar endeksi yatay seyrediyor. Petrol fiyatlarının düşüş kaydettiği şu sıralarda kripto paralar güç kazanmaya başladı. Altın fiyatları ile ilgili yapılan son dakika uyarısına göre ise daha önce test ettiği rekor seviyeye yeniden gelebileceği tahmininde bulunuldu. Küresel piyasalar bu gece Fed’in açıklayacağı kararlara odaklandı. Faiz tarafında değişiklik beklenmezken Powell’ın açıklamaları ve para politikası kurulu notlarında yer alan değişiklikler büyük önem arz ediyor. Fed’in enflasyonla mücadele için faiz artırma ihtimali piyasa uzmanları tarafından Mart ayında olması bekleniyor.
26.01.2022Ekonomi
Domenec Torrent hakkında şok sözler! 'Fatih Terim gittikten sonra...'
Domenec Torrent hakkında şok sözler! 'Fatih Terim gittikten sonra...'Galatasaray'ın efsane başkanlarından Ünal Aysal, mevcut başkan Burak Elmas'ın Domenec Torrent tercihi hakkında çok çarpıcı ifadeler kullandı.
26.01.2022Galatasaray
Kripto paralarla ilgili IMF'den kritik uyarı! 'Vazgeçin'
Kripto paralarla ilgili IMF'den kritik uyarı! 'Vazgeçin'Kripto para piyasası her geçen gün daha da genişliyor. Hem yatırımcıların hem de kripto varlıkların sayısı artıyor. Öyle ki El Salvador'un Eylül 2021'den bu yana kripto para birimi Bitcoin'i resmi para birimi olarak kullanıyor. Kripto varlıkların resmi para birimi olarak kullanılması ile ilgili farklı görüşler bulunuyor. IMF'den ise konu ile ilgili kritik bir uyarı geldi. Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador'dan Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul etmekten vazgeçmesini istedi.
26.01.2022Ekonomi
Araba dünyasında devrim! Uçan araç AirCar sahneye çıkıyor! 'Sonsuza kadar değişiyor'
Araba dünyasında devrim! Uçan araç AirCar sahneye çıkıyor! 'Sonsuza kadar değişiyor'Araba dünyasında devrim! Slovakya'da geliştirilen ve geleceğin arabası olacağı düşünülen uçan araç AirCar'ın piyasaya sürülmesi artık an meselesi. Görenleri hayrete düşüren araba için Profesör Klein, 'seyahat anlayışının artık sonsuza kadar değişeceğini' söyledi.
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...Gayrimenkul sektöründe bir dönem sona eriyor. Ev alıp- satacakları çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Yeni düzenleme geliyor. Sadece ev alım satımında değil ayrıca devre mülk alımında da önemli değişiklikler hayata geçiriliyor. Yeni düzenleme ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Bir dairenin birden fazla kişiye satılması, üstünde haciz olması gibi sorunlar tüketiciye mağduriyet yaratmadan çözülecek. Birçok tüketici henüz yapımı tamamlanmayan evler için ödeme yaparak satın alma işlemini gerçekleştiriyor. Ancak bazı durumlarda inşaat tamamlanmıyor ve ev sahibi olmak isteyenler mağduriyet yaşıyor. Uzmanlar bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için satış işleminin mutlaka noter huzurunda yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Yeni düzenlemenin yasalaşması ile tüketicilerin yaşadığı bu ve benzeri sorunların pek çoğu ortadan kalkacak. Öte yandan ev sahibi olmak isteyenler konut fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyor. Uzun süredir yükseliş trendinde olan ev fiyatlarının düşeceği tarih açıklandı.
25.01.2022Ekonomi
Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan duyurdu tarife değişikliği sinyali
Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan duyurdu tarife değişikliği sinyaliElektrik faturasıyla ilgili son dakika açıklaması! Elektrik faturasında yeni dönem! Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren elektrik faturası gelişmesi. Kademeli faturalandırmanın temel amacın dar gelirli aileleri korumak olduğunu ifade eden Dönmez, yapılan incelemeler ve hesaplamalar sonucu 150 kilovatsaatlik bir dilimi birinci kademe olarak belirlediklerini aktardı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yaklaşık 2 milyon 100 bin hanenin 150 kilovatsaate kadar olan elektrik tüketimin karşılandığını belirten Dönmez, benzer bir durumun doğal gazda da başlatılacağını dile getirdi. Elektrikte birinci kademedeki 150 kilovatsaatlik dilimin artırılmasına ilişkin soruya ise Bakan Dönmez, "Bu ilk defa yıl başında başladığımız bir uygulama. Bu yıl içinde, belki 6 ayda da olabilir, biz verileri alacağız. Burada vatandaşımızın 150 kilovatsaat altında kalan tüketimleri ne kadar, kaç hanemiz 150 kilovatsaatin altında kalmış, kaç hanemiz birinci kademenin üstüne çıkmış. Bu verileri alacağız, değerlendireceğiz. Hakikaten bir ihtiyaç varsa burada tekrar bir miktar değişikliğine gidebiliriz. 150 kilovatsaat dedik bundan sonra hep 150 kilovatsaat gidecek diye bir kaidemiz yok. Şubatta bu kademeli uygulamanın ilk etkilerini almış olacağız. Zaman içinde de oturup burada bir ihtiyaç varsa tabi güncellenebilir." dedi. Bakan Dönmez, bazı vatandaşların faturaların geç okunduğu yönünde şikayetlerini olduğuna dair soruya ise, "Bazen birkaç gün önce, bazen birkaç gün sonra okunabilir. Biz orada günlük 5 kilovatsaati dikkate alıyoruz. Dolasıyla güne göre bakıyoruz. Yani 28 günlük bir faturaysa birinci kademe 140 kilovatsaat olacak birinci kademe. Eğer 32 günde okunduysa 160 kilovatsaat dikkate alınacak. Bir diğer husus aralıkta kullanılan elektriğin zamlı yansıtıldığı iddiası. Aralıktaki tüketiminiz eski birim fiyatlardan, ocaktan itibaren ise yeni birim fiyatlardan hesaplanıyor" diyerek cevap verdi.
25.01.2022Ekonomi
Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Altında tahminler peş peşe geldi! Saat verildi! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...
Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Altında tahminler peş peşe geldi! Saat verildi! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Altın fiyatlarında tahminler peş peşe geldi. Gram altın ve ONS altın için kritik gün. Saat belli oldu. Yarın saat 22.00’de altın ve dünya piyasalarının gözü Fed FOMC toplantısı sonrası Jerome Powell’dan gelecek açıklamalarda olacak. Fed’den bu toplantıda faiz artışı beklenmiyor. Ancak varlık alımlarının azaltılmasında 60 milyar dolar seviyesine inme ihtimalinin yanında, bu toplantıda varlık alımlarını tamamen durdurma kararı alma ihtimali de az da olsa var. Küresel hisse senedi piyasalarında düşüş gözlenirken risk iştahının azalmasıyla altına olan talep arttı. Geçtiğimiz güne 1835 dolardan başlayan ons altın, Fed kararı öncesi 1844 dolara kadar yükseldi ve 1841 dolardan kapandı. Bugüne 1843 dolardan başlayan ons altın şu dakikalarda 1841 dolardan işlem görüyor. Ons altında gün içerisinde en düşük 1839 dolar, en yüksek ise 1843 dolar seviyeleri görüldü. Dün 794 liradan açılan gram altın, 801 lirayı aştı ve 798 liradan kapandı. Son dönemde gram altın fiyatı düşük hacimle hareket ediyor. Gram altın bugün önceki kapanış seviyesine göre yatay bir seyir izleyerek 796 liradan işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 796 lira, en yüksek ise 803 lira seviyeleri görüldü. Gram altın 800 lira civarında hareketini sürdürüyor. Öte yandan uzman isimlerden altın fiyatlarıyla ilgili peş peşe tahminlerde bulunuldu. İşte altın fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
25.01.2022Ekonomi
Kanye West'ten 'bedava fotoğraf' tepkisi!
Kanye West'ten 'bedava fotoğraf' tepkisi!Serveti 1.3 milyar dolar olan, magazin yıldızı Kim Kardashian'la boşanma davası devam eden ABD'li rapçi Kanye West (44), dikkat çeken çıkışlarına bir yenisini daha ekledi.
25.01.2022Magazin
Kripto paralarda ters köşe! Yükseliş dönemi yeniden başlıyor,  Bitcoin, Ethereum ve...
Kripto paralarda ters köşe! Yükseliş dönemi yeniden başlıyor, Bitcoin, Ethereum ve...Kripto para birimleri ağır yara aldı. Bir süredir ayı piyasasının hakim olduğu kripto paralarda yüzde 50'nin üzerinde değer kayıpları görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin sert düşüş yaşadı. Çeşitli nedenler kripto para birimleri üzerinde baskıya neden oldu. Rothschild Investment'in Grayscale Bitcoin Trust alımı yapmasıyla grafikler yeşile dönmeye başladı. Peki kripto para piyasasının atası eski günlerine dönecek mi? Bticoin yeniden rekor seviyelere çıkacak mı? İşte kripto para piyasasındaki son dakika gelişmeleri...
25.01.2022Ekonomi
Yan sanayiye 2 milyar dolar yatırım geliyor!
Yan sanayiye 2 milyar dolar yatırım geliyor!Otomotiv yan sanayi bu yıl 2 milyar dolar yatırım yapacak.
24.01.2022Otomobil
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan CNN TÜRK'te flaş açıklamalarAK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, Sedef Kabaş olayı için, 'Cumhurbaşkanı'nı eleştirebilirsiniz ama hakaret edemezsiniz.' dedi. Kurtulmuş yaz aylarının başlarında ekonomide rahatlama hissedileceğini belirtti.
25.01.2022Siyaset
Kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Düşüş devam edecek! Dibe vurdu! Büyük zarar geliyor
Kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Düşüş devam edecek! Dibe vurdu! Büyük zarar geliyorKripto para fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba dibi gördü. Kripto para fiyatlarındaki düşüşün devam edeceği açıklandı. Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba fiyatlarıyla ilgili uzmanlardan peş peşe tahminler geldi. Geçen hafta adeta çakılan kripto para piyasaları yeni haftaya sakin başladı. Bitcoin sadece binde 1 yükseldi. BTC'nin fiyatı 35 bin 347 dolar seviyelerinde seyrederken dominansı ise yüzde 39'un üzerine çıktı. Ethereum'daki değişiklik de bindelik düzeyde kaldı. ETH'nin fiyatı binde üç azalarak 2 bin 451 dolara düştü. Ripple da son 24 saatte görece fiyatını korumayı başardı. XRP'nin fiyatı binde 3 geriyerek 61 cent seviyelerinden işlem görmeye başladı. XRP sene başında 1 dolar seviyelerini görmüştü. Dogecoin de değer kaybeden para birimleri arasında yer aldı. DOGE'un fiyatı binde 7 azalışla 14 cente geriledi. İşte kripto para fiyatlarında tüm gelişmeler...
24.01.2022Ekonomi
İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu; 18 kişiye gözaltı kararı
İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu; 18 kişiye gözaltı kararıİstanbul merkezli 4 ilde 22 adrese FETÖ operasyonu 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan bazı şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
24.01.2022Gündem
Altın fiyatlarında son dakika! Çarşamba günü çok kritik! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...
Altın fiyatlarında son dakika! Çarşamba günü çok kritik! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Altın fiyatlarının geleceği belli oluyor. Altın fiyatları Fed tarafından yapılacak olana açıklamaya kilitlendi. Fed tarafından çarşamba günü açıklanacak faiz kararı sonrası altın fiyatları yönünü tayin edecek. Ons altın, geçen haftayı yüzde 1’e yakın yükselişle kapatarak son 6 haftanın 5’ini kazançla geçirmiş oldu. Haftaya yatay bir seyir başlayan ons altın, geçen hafta ulaştığı 1.835 dolar üstü seviyeleri koruyarak 1.837 dolar civarında işlem görüyor. Gram altın, geçen hafta küresel altın fiyatlarındaki yüksek seyre rağmen Dolar/TL ’deki dalgalanmadan etkilenmişti. Yeni haftaya da dolar kurundaki yükselişi takip ederek başlayan gram altın, pazartesi günü sabah saatlerinde 794 TL seviyesinde bulunuyor. Öte yandan piyasa uzmanlar altın fiyatlarıyla ilgili peş peşe tahminlerde bulundu. İşte altın fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeler...
24.01.2022Ekonomi
İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu! 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı
İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu! 18 şüpheli hakkında gözaltı kararıFetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik İstanbul merkezli 4 ilde Bylock kullanıcısı 18 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Örgüt içerisinde de sorumlu düzeyde faaliyet gösterdikleri tespit edilen aralarında KHK ile ihraç olmuş emniyet müdürü, komiser yardımcısı, aktif görevde bulunan polis memuru ve doktorlarında bulunduğu çok sayıda şüpheli yakalandı.
24.01.2022Gündem
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş tahmin! Tarih verdi! Yüzde 20 düşüş, dibi görecek
İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili flaş tahmin! Tarih verdi! Yüzde 20 düşüş, dibi görecekİkinci el araba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! İkinci el araba fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken tahmin! İkinci el araba fiyatlarında büyük düşüş bekleniyor. Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, "2.el araç satışları durdu. Çünkü herkes köpüğün farkında. Şubat’ta 2.dip ile birlikte durgunluk devam edecek. Çünkü araç fiyatları karşısında TL, farklı enstrümanlardan fırsat sunacak. 2.dip, araç fiyatlarında düşüşü sürdürecek. Acele etmeyin. Yüzde 10 gerilen araç fiyatlarında Şubat-Mart döneminde en az yüzde 20 düşüş bekliyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan ikinci el araba satışında önemli bir gelişme yaşandı. İkinci el otomobil satışlarıyla alakalı emsal nitelikte bir karara imza atan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, sahte vekaletname ile yapılan araç satışında, iyi niyetli üçüncü kişiye aracın mülkiyeti geçmeyeceğine hükmetti. Yüksek Mahkeme, mağdur tüketicinin parasının iade edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
24.01.2022Ekonomi
Bülent Serttaş gayrimenkul zengini çıktı! Yatırımlarını ilk kez açıkladı...
Bülent Serttaş gayrimenkul zengini çıktı! Yatırımlarını ilk kez açıkladı...Şarkıcı Bülent Serttaş, gayrimenkul zengini çıktı. Şarkıcı, yatırımlarını ilk kez açıkladı. Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyorum' dedi.
23.01.2022Magazin
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ekonomist ve akademisyenlerle bir araya geldi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ekonomist ve akademisyenlerle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomistler ve akademisyenlerle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Toplantı sonrası açıklama yapan Bakan Nebati finansal sektörde istikrar ve sürdürülebilir güven vurgusu yaptı.
22.01.2022Ekonomi
Uyuşturucu satıcısı kadına adım adım takip
Uyuşturucu satıcısı kadına adım adım takipAvcılar'da uyuşturucu satan K.Z. isimli yabancı uyruklu kadın, adım adım takip edildikten sonra yakalandı.
22.01.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

kripto parabitcoinaltın son dakikaEthereumfed faiz kararı

Dolar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dolar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.