Yanardağda facia!

14 Eylül 2017 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 14 09 2017 - 2:30

İtalya’nın Napoli kenti yakınlarındaki aktif Solfatara Yanardağı’nın krateri korkunç bir olaya sahne oldu. Karı-koca ve oğulları 1000 derece sıcaklıktaki kratere düştü


BBC’nin haberine göre, Massimiliano Carrer (45) adlı babayla Tiziana Zaramella (42) adlı anne, bariyerleri aşarak yanardağ ağzının yakınlarına giden ve aşağı düşen oğulları Lorenzo’yu (11) kurtarmaya çalışırken üç metrelik çukura yuvarlandı. İtalyan çiftin yedi yaşındaki oğulları ise bariyeri geçmediği için kurtuldu. Çift ve çocuklarının yanardağdan çıkan dumandan zehirlenerek ya da zeminin kayması sonucu aşağı düştüğü sanılıyor. Kraterdeki sıcaklığın 1000 dereceye ulaştığı söyleniyor.

Turistlerin uğrak yeri

Adı İtalyanca sülfürden gelen Solfatara, Napoli’nin batısındaki yanardağlardan biri ve turistlerin uğrak yerlerinden. Yanardağ en son 1198 yılında patlamıştı. Sığ bir krateri olan yanardağdan sülfürlü duman ve buhar çıkıyor. Anne ve babayla çocuklarının cesetleri kraterden çıkarıldı. Pozzuoli Belediye Başkanı Vincenzo Figliolia, yanardağda 40 yıldır böyle bir trajedi yaşanmadığını söyledi.

ETİKETLER

İtalya Napoli yanardağ