Ünlü televizyon sunucusu Larry King hayatını kaybetti!

DHA |  23 Ocak 2021 Cumartesi - 16:20 | Son Güncelleme : 23 01 2021 - 16:54

ABD'nin en uzun süre televizyonda görev yapan ünlü talk şov sunucusu Larry King 87 yaşında hayatını kaybetti.


ABDde ünlü televizyon sunucusu ve radyocu Larry King, 87 yaşında hayatını kaybetti. Kingin ölüm haberini oğlu Chance King, ünlü sunucunun sosyal medya hesabından duyurdu.
 
ABD'li ünlü televizyon sunucusu ve radyocu Larry King, 87 yaşında hayatını kaybetti. Kingin oğlu Chance King, ünlü sunucunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ora Media, bu sabah 87 yaşında Los Angeles'taki Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde vefat eden kurucu ortağımız, ev sahibi ve arkadaşımız Larry King'in ölümünü derin bir üzüntüyle duyuruyor ifadelerini kullandı.
 
 
KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI
 
Kariyerinde 60 yılı aşkın deneyimi olan ve uzun yıllar 'Larry King Show' programını sunan usta gazeteci Larry King, koronavirüse yakalanmıştı. 87 yaşındaki Kingin bir haftadan uzun süredir Cedars-Sinai Tıp Merkezinde tedavi görüyordu. Kingin ölümünün koronavirüs kaynaklı olup olmadığı henüz bilinmiyor.
 
LARRY KING KİMDİR?
 
1985 yılından beri CNN'de yayınlanan 'Larry King Live' adlı programı sunan King, 40 binden fazla politikacı, sporcu ve ünlü ile gerçekleştirdiği röportajlarıyla 'ABD'nin en iyi röportajcısı ve sunucusu' olarak kabul edilmektedir.