Üç çocuk daha kayıp!

03 Temmuz 2018 Salı - 9:11 | Son Güncelleme : 03 07 2018 - 9:51

Türkiye’yi acıya boğan Eylül ve Leyla’dan sonra, üç kayıp çocuk haberi daha Hatay, Diyarbakır ve Siirt'ten geldi. Silvan’da çoban Yusuf Yılmaz’dan 2 gündür haber alınamıyor. Jandarma, AFAD, UMKE ekipleri, korucular ve dalgıçlar çevrede arama çalışmalarını sürdürüyor. Hatay’da ailesiyle Hassa’ya yakınlarını ziyarete giden konuşma engelli Ufuk Tatar’dan da pazardan beri haber yok. Oğlunun az duyduğunu söyleyen baba çaresiz. Siirt'in Pervari ilçesinde kaybolduğu belirtilen 15 yaşındaki Salih Oral için ise arama çalışması başlatıldı.


Türkiye’nin kayıp çocuklarına 2 yeni çocuk daha eklendi. 6 yaşındaki Ufuk Tatar, Hatay, Hassa’nın Amanos Dağı eteklerinde; 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz da Diyarbakır Silvan’da kayboldu.
 
UFUK KONUŞAMIYOR
 
Hatay’da ailesiyle birlikte Hassa İlçesi Arpalıuşağı Mahallesi’ndeki yakınlarına ziyarete giden 6 yaşındaki konuşma engelli Ufuk Tatar geçen pazar günü kayboldu. Babası ve ikiziyle birlikte kaynaktan su almaya gittiği esnada kaybolan Ufuk, AFAD ekiplerinin gece boyu yaptığı çalışmalarda bulunamadı. Drone ile bölge havadan da tarandı. Baba Muhammet Tatar, oğlunun çok az duyduğunu ve konuşma engeli olduğunu söyledi.
 
Jandarma, iz takip köpeğinin hassasiyeti artsın diye Ufuk’un ikizi Uğur’dan yararlanıyor 
 
 
YUSUF’TAN DA İZ YOK
 
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde pazar günü kaybolan 15 yaşındaki çoban Yusuf Yılmaz’dan da 2 gündür haber yok. İstanbul’dan çobanlık yapmak için 5 ay önce ailesiyle Silvan’ın Malabadi Köyü’ne yerleşen ve pazar sabahı saat 05.00’te arazideki hayvanları getirmeye giden Yusuf, jandarma, AFAD, UMKE ekipleri ve güvenlik korucularınca aranıyor. Kanala düşme ihtimaline karşı itfaiyeye bağlı dalgıçlarla arama başlatıldı.
 
DEREYE GİTMEK ÜZERE EVDEN ÇIKTI
 
Siirt'in Pervari ilçesinde kaybolduğu belirtilen 15 yaşındaki Salih Oral için arama çalışması başlatıldı.
 
Alınan bilgiye göre, Güleçler köyünde oturan Oral, dün sabah babasına ait eşekle köyün yakınındaki Botan deresine gitmek üzere evden çıktı. Akşam saatlerinde eşeğin yalnız eve dönmesi üzerine dere kenarına giden yakınları Oral'ın izine rastlamayınca jandarmaya haber verdi.
 
İhbar üzerine bölgeye jandarmanın yanı sıra UMKE, AFAD ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Oral'ın bulunması için başlatılan arama çalışması sürdürülüyor.

ETİKETLER