Twitter'dan, Facebook özelliği!

01 Haziran 2017 Perşembe - 15:47 | Son Güncelleme : 01 06 2017 - 15:47

Twitter ciddi problemler yaşamasına rağmen hala en fazla tercih edilen sosyal medya mecralarından biri. Platform sunduğu yeni özelliklerle kullanıcıların ilgisini canlı tutmaya çalışıyor. Twitter’ın yeni özelliği ise Facebook‘tan ilham alıyor.


Bildiğiniz gibi sosyal medyanın en büyük problemlerinden biri istenmeyen mesajlar oluyor. Normalde oldukça kullanışlı bir alternatif olan özel mesaj özelliği sosyal medyada sözlü taciz aracı olarak da kullanılıyor. Özellikle Twitter gibi gelen her mesajı direkt olarak gösteren platformlarda… Ancak görünen o ki Twitter sonunda bu konuda bir adım atıyor.
 
Twitter tarafından yapılan resmi açıklamaya bakılırsa bundan sonra atılan özel mesajlara filtre uygulanacak. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi tanımadığımız (takipleşmediğimiz) kullanıcılardan gelen mesajlar diğer kutusuna düşecek. Mesajı kabul edip, etmemek tamamen kullanıcının tercihi olacak. Bu süreçte mesajı okuyup okumadığınız bilgisi karşı tarafa iletilmeyecek.
 
Twitter attığı bu adımla birlikte geç de olsa platformda yaşanan taciz ve istismar olaylarının önüne geçmek için çabalıyor. İvme kaybeden mecranın gelecekte ne gibi yenilikler sunacağını merakla bekliyoruz.
 
Kaynak: Log