Tesla harekete geçti! Komisyonu kurdular

AA |  14 Ağustos 2018 Salı - 23:19 | Son Güncelleme : 14 08 2018 - 23:19

ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama firması Tesla, New York borsasından çekilme kararının incelenmesi için komisyon kurduğunu duyurdu.


Tesla'dan yapılan açıklamada, şirketin Üst Yöneticisi (CEO) Elon  Musk'ın geçen hafta duyurduğu "borsadan çekilme" teklifinin değerlendirilmesi  için yönetim kurulunun 3 kişiden oluşan özel bir komisyon kurduğu belirtildi.
 
Açıklamada, özel komisyonun henüz Musk'tan borsadan çekilme konusunda  öneri almadığının kaydedildiği açıklamada, bu konuyla ilgili henüz sonuca  ulaşılmadığı bilgisi de paylaşıldı.
 
Öte yandan Musk, dün akşam kendi Twitter hesabından yaptığı  açıklamada, Tesla'nın borsadan çekilmesiyle ilgili olarak ABD'li yatırım  bankacılığı devi Goldman Sachs'in finansal danışmanlık sağlayacağını duyurdu.
 
Tesla'nın New York borsasında hisse başına değeri dünü 356,41 dolar  seviyesinden tamamlamasının ardından, bugün yüzde 1,6 düşüşle 350,50 dolara kadar  geriledi.
 
Musk, geçen hafta Tesla'yı hisse başına 420 dolardan New York  borsasından  çekmeyi değerlendirdiğini bildirmişti.
 
Musk, dün yaptığı açıklamada ise Suudi Arabistan varlık fonunun  Tesla'yı borsadan çekmek için yeteri kadar sermayeye sahip olduğunu belirterek,  son dönemde Tesla'nın yüzde 5'e yakın hissesinin fon tarafından borsada satın  alındığını aktarmıştı.

ETİKETLER