Tekne gezisi faciayla bitti

AA |  16 Temmuz 2017 Pazar - 18:23 | Son Güncelleme : 16 07 2017 - 22:27

İzmit Körfezi'nde bir teknenin alabora olması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, kurtarılan 2'si çocuk 3 kişi tedavi altına alındı. Sahil Güvenlik ekipleri, kaybolan 1 kişinin bulunması için çalışma başlattı


Kocaeli'nin İzmit ilçesinde teknenin alabora olması  sonucu 1 kişi öldü, boğulma tehlikesi geçiren 3 kişi tedavi altına alındı. 
 
Alınan bilgiye göre, arasında çocukların da bulunduğu 5 kişi,  kiraladıkları tekne ile gezinti yapmak için İzmit Körfezi'ne açıldı. Bir süre  sonra tekne, henüz bilinmeyen bir nedenle Seka Park açıklarında alabora oldu.
 
Çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine, olay yerine çok sayıda  sağlık ve kurtarma ekibi sevk edildi.
 
Teknede bulunan ikisi çocuk 4 kişi, ekipler ve çevrede bulunan  vatandaşlar tarafından denizden çıkarılarak, kıyıya alındı. Burada yapılan ilk  müdahalenin ardından, kurtarılan 4 kişi Seka Devlet Hastanesi ve Kocaeli  Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Hastanede yapılan müdahalelere rağmen, Şerafettin Küçükyaşar (33)  kurtarılamadı.
 
Suda kaybolduğu belirtilen Hakan Uzel'in bulunması için Sahil Güvenlik  ekipleri, arama çalışması başlattı.
 
Hastanede tedavi altına alınan Küçükyaşar'ın oğlu 4 yaşındaki Veysel  Küçükyaşar'ın durumunun ciddiyetini koruduğu, KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde  tedavisi süren Sadet Uzel (7) ve Emre Kırlangıç'ın ise sağlık durumlarının iyi  olduğu öğrenildi.
 
Bu arada, durumu haber alıp Seka Devlet Hastanesi'ne gelen Şerafettin  ve Veysel Küçükyaşar'ın yakınları, sinir krizi geçirdi. Fenalaşan bazı kişilere,  sağlık ekipleri müdahalede bulundu.