Süleyman Soylu: FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı

AA |  22 Haziran 2018 Cuma - 3:39 | Son Güncelleme : 22 06 2018 - 3:39

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı şimdi. O Pensilvanya'daki hainin bu işin tam göbeğinde olduğunun bir belgesi daha çıktı. O belgeyi Amerika'ya böyle kırmızı kurdeleyle göndereceğiz." dedi.


Seçim çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa'da vatandaşlara hitap eden  Soylu, terörle etkili bir şekilde mücadele ettiklerini ve bunu yarım  bırakmayacaklarını söyledi.
 
Önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Soylu, şöyle konuştu:
 
"Her gün bize şunu anlattılar. 'Biz başaramayız. Biz  gerçekleştiremeyiz. Biz beceremeyiz.' Hatta dilimize şunu pelesenk ettiler.  'Bizden adam olmaz.' diye. Neden biliyor musunuz? Hep küçük fotoğrafla  uğraştırdılar. İstemediler ki biz fabrikalar yapalım, istemediler ki Marmaray  yapalım, istemediler ki Avrasya Tüneli yapalım, istemediler ki bölünmüş yol  yapalım,  istemediler ki şehir hastaneleri yapalım, istemediler ki tekno-kentler  yapalım, istemediler ki sanayi siteleri yapalım, istemediler ki 26 havalimanını  56 havalimanına çıkaralım, istemediler ki Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim  Köprüsü yapalım, insansız hava aracı yapalım, Altay tankını yapalım, Atak  helikopteri yapalım, savaş gemisi yapalım…Bunları istemediler.  Hep kendi  içimizdeki kavgalarla beraber, bir birimizin gözünü oyarak bu ülkenin yarınlarına  bakmayalım, dünyada ne oluyor ona bakmayalım istediler. Bize uzaktan parmak  sallandığı zaman ayaklarımız titresin, oturalım duralım. Şimdi oturmuyoruz,  durmuyoruz. Parmak sallasalar da bir işe yaramıyor."
 
Bu milleti hainlere teslim etmediklerini vurgulayan Soylu, şunları  söyledi:
 
"Bize her şeyi söyleyebilirler. Her türlü iftirayı da atabilirler.  Şunu yapmadınız, bunu yapmadınız diyebilirler. Ama size sadece şunu söylemek  istiyorum. Bize hangi iftirayı atarlarsa atasınlar, hiçbir önemi yok. Ama biz bir  şey yaptığımızı ve bu millete, bu milletin namusuna, onuruna halel  getirmediğimizi biliyoruz. Gezi olaylarını yaptılar, bize kumpas kurmak için,  17-25 Aralık'ı yaptılar, bize baskı kurmak için. 6-7 Ekim olaylarını yaptılar,  bize baskı kurmak için. 15 Temmuz'u yaptılar, bu milleti bir ihanet çetesine  teslim etmek için, bize baskı kurmak için. Ama bu milletin verdiği emanete ihanet  etmedik. Ve Allah şahittir, toprak da şahittir ve bu tarih şahittir."
 
''FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı''
 
Terörle mücadelenin devam edeceğini dile getiren Soylu, "Yarın öbür  gün okursunuz. FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı şimdi. O  Pensilvanya'daki hainin bu işin tam göbeğinde olduğunun bir belgesi daha çıktı. O  belgeyi Amerika'ya böyle kırmızı kurdeleyle göndereceğiz. Hele göndermesinler  bakalım. Her türlü hainliği yapmışlar.  O saatlerde her türlü konuşmayı  yapmışlar. Ama Allah milletimizden razı olsun. Çıplak elleriyle beraber F-16'lara  karşı bu ülkenin namusunu korudu." dedi.
 
  
 
 
 

ETİKETLER