Sri Lanka'da yeni çatışma!

26 Nisan 2019 Cuma - 17:57 | Son Güncelleme : 28 04 2019 - 10:04

Pazar günü katliamın yaşandığı Sri Lanka'da güvenlik güçleri ve bir grup arasında silahlı çatışma yaşanıyor.


Sri Lanka'nın doğusunda güvenlik güçleri ve bir grup arasında silahlı çatışma yaşandığı bildirildi. Ordu Sözcüsü, saldırılarla alakalı olduğu düşünülen şüphelilerle çatıştıklarını duyurdu.
 
Sri Lanka'da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini  sırasında Kochchikade'deki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve  Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı  Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar  gerçekleştirilmişti.
 
Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki  konukevi yakınında ve Dematogoda'da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.Sri Lanka makamları, saldırılarda 253 kişinin hayatını kaybettiğini  açıkladı.Hükümet, Paskalya gününde yaşanan saldırılardan "Ulusal Tevhid  Cemaati" adlı yerel terör örgütünü sorumlu tutmuştu. Sri Lanka Sağlık Bakanı ve  Hükümet Sözcüsü Rajitha Senaratne, örgütün saldırıları uluslararası bir terör  şebekesinin desteğiyle gerçekleştirdiğinden şüphelenildiğini ifade etmişti.
 
Ulusal Tevhid Cemaati lideri Muhammed Zahran'ın Shangri-La Oteline  düzenlediği saldırıda öldüğü bildirilmişti.
 
Bombalı saldırıları terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

ETİKETLER