Doğan Medya'nın Demirören'e satışına Rekabet Kurumu'ndan onay çıktı

07 Mayıs 2018 Pazartesi - 14:07 | Son Güncelleme : 08 05 2018 - 8:37

Rekabet Kurulunca, Doğan Holding bünyesinde bulunan teşebbüslerin bir kısmının tam kontrolünün Erdoğan Demirören tarafından devralınması işlemine izin verildi.


Rekabet Kurulunca, Doğan Holding bünyesinde bulunan  teşebbüslerin bir kısmının tam kontrolünün Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ  üzerinden dolaylı ve nihai olarak Erdoğan Demirören tarafından devralınması  işlemine izin verildi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurul,  Doğan Holding bünyesindeki Doğan TV Holding, Doğan Gazetecilik, Doğan Haber  Ajansı, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama  Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri, Doğan İnternet Yayıncılığı ve  Yatırım, Mozaik İletişim Hizmetleri anonim şirketleriyle Doğan Media  International GmbH'nin tam kontrolünün Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ  üzerinden dolaylı ve nihai olarak Erdoğan Demirören tarafından devralınması  işlemine onay verdi.

 
BİRLEŞME VE DEVRALMALAR
 
Öte yandan Kurul tarafından, Kuraray Co. Ltd, PTT Global Chemical  Public Company Ltd. ve Sumitomo Corporation arasında ortak girişim kurulması, ERG  Verbund Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin tüm hisselerinin Fadli Çelik, Hasan  Çelik, Memet Çelik, Bilal Çelik, Tahir Çelik tarafından, A. Schulman Inc.'in tek  kontrolünün LyondellBasell Industries N.V. tarafından, Noustique Perfumes  S.L.'nin ortak kontrolünün Puig International S.A. ve BSH Hausgerate GmbH  tarafından devralınması işlemlerine izin verildi.
 
Migros Ticaret AŞ ile Boyner Holding AŞ ve BNR Teknoloji AŞ arasında  akdedilen iş birliği sözleşmesine bireysel muafiyet tanınmasını onaylayan Kurul,  Riskli Sigortalılar Havuzu Çalışma Esasları ve Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu  Yönetim Kurulu tarafından belirlenen işleyiş kurallarına ise menfi tespit belgesi  verilmesini kararlaştırdı

ETİKETLER