Son dakika... Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi

AA |  02 Aralık 2018 Pazar - 12:10 | Son Güncelleme : 02 12 2018 - 15:35

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Yeni dönemde hem Meclis çalışmaları  hakkında bilgilendirme, istişare fırsatı bulduk hem de nezaket ziyaretimizi  gerçekleştirmiş olduk." dedi. 
 
Meclis Başkanı Yıldırım, Kılıçdaroğlu ile Mecliste bir araya geldi.  Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.
 
 Yıldırım, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada,  "Görüşmek için illa bir neden olması gerekmiyor. Sayın Genel Başkana nezaket  ziyaretinde bulundum." diye konuştu.
 
 
 
 
 
 Kılıçdaroğlu'nun, Meclis Başkanı olarak seçildikten sonra kendisini  ziyaret ettiğini, daha sonra Meclisin tatile girdiğini hatırlatan Yıldırım, "Yeni  dönemde hem Meclis çalışmaları hakkında bilgilendirme, istişare fırsatı bulduk  hem de bu ziyaretimizi gerçekleştirmiş olduk." ifadesini kullandı.
 
Yıldırım, gazetecilerin "Ziyaretiniz, İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanlığı adaylığı öncesinde bir veda ziyareti olabilir mi?" sorusuna ise yanıt  vermedi.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da Yıldırım'ın nezaket ziyaretinde  bulunduğunu söyleyerek, kendisine teşekkür etti.
 
Kılıçdaroğlu, Yıldırım'ın görüşmede kendisini aynı zamanda  parlamentodaki çalışmalar konusunda bilgilendirdiğini dile getirdi.
 
 
 
 
 

ETİKETLER