Rusya'dan ABD'ye uyarı! Savaşın sonuçlarını...

21 Haziran 2019 Cuma - 11:11 | Son Güncelleme : 21 06 2019 - 11:58

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İran'a saldırı hazırlığı yapan ABD'ye seslendi ve savaşın sonuçlarını iyi düşünmesini istedi.


 Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov,  ABD Başkanı Donald Trump'ın, "dün İran'a yönelik bir hava  saldırısına onay verdiği ancak bir süre sonra bu kararından vazgeçtiğine" yönelik  iddiaları, Soçi'de gazetecilere değerlendirdi. ABD'yi, Körfez'deki gerginliği kasıtlı bir şekilde yükseltmekle  suçlayan Ryabkov, "Bölgeyi açık çatışmaların yaşandığı boşluğa sürüklüyorlar.  Pentagon, her ne kadar aksini iddia etse de tam olarak neden bahsettiğimizi  anladıklarını düşünmüyorum." ifadesini kullandı.
 
 Ryabkov, İran etrafında gelişen olayların endişe verici olduğuna  işaret ederek, "ABD'yi, İran'a yönelik atacağı düşüncesiz adımların sonuçlarını  düşünmeye davet ediyoruz. İki ülke arasındaki durum savaşın eşiğinde dengeleniyor  ve bu son derece tehlikeli." değerlendirmesinde bulundu. Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, adı açıklanmayan bazı üst  düzey yetkililere dayandırdığı haberinde "Trump'ın, İran'a yönelik bir saldırı  kararından son anda vazgeçtiğini" iddia etmişti.
 

ETİKETLER