Promosyon başvurusu son gün ne zaman? Emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek? Hangi banka ne kadar emekli bayram promosyonu verecek?

01 Nisan 2020 Çarşamba - 14:44 | Son Güncelleme : 01 04 2020 - 17:14

Promosyon başvurusu son gün ne zaman? Emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek? Hangi banka ne kadar promosyon verecek? soruları merak ediliyor. Corona virüsü salgını kapsamında alınan önlemlerden biri olan emekliye bayram ikramiyesi, emekliler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Türkiye Bankalar Birliği promosyon taahhütnamesi vermeyen emekliler promosyon tutarlarının yatırılacağını açıkladı. PTT, Garanti, TEB, İNG, Garanti ve Vakıf promosyonları…


Promosyon başvurusu son gün ne zaman? Emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek? Hangi banka ne kadar emekli bayram promosyonu verecek? merak içinde sorulurken, AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7- 11 Nisan tarihlerinde  hesaplarına yatırılacağını bildirdi. Milletvekili Aksal, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreçte, devletin tüm imkanlarını vatandaşları için seferber ettiğini, vatandaşını bir an olsun yalnız bırakmadığını kaydetti. AK Parti'nin 18 yıldır, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen anlayışla Türkiye'yi yönettiğini, alınan tüm tedbirlerin ve yapılan tüm çalışmaların da vatandaşların kaliteli yaşamasına yönelik olduğunu anlatan Milletvekili Aksal, "Bu süreçte daha uzun yıllar başımızda kalmaları, tecrübelerini bizlere aktarmaları için 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarının kendi sağlıkları açısından daha önemli olduğuna karar verildi" dedi. 

BANKA DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURULARI E-DEVLET'TEN YAPILABİLECEK

Yaşlı insanların bir milletin hafızası, bir nevi bilgi bankası olduğunu ifade eden Aksal, 65 yaş ve üstü vatandaşların bu süreci sağlıklı şekilde atlatmaları için de devletin tüm kolaylıkları sağladığını vurguladı. Aksal, "Bu kapsamda emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan günlerinde ödenecek, yine emeklilerin maaş promosyon ödemelerinin, şubelere gitmelerine gerek kalmadan, doğrudan hesaplarına yatırılacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, bu kötü günlerin en az zararla atlatılacağından hiçbir vatandaşımız şüphe duymasın. AK Parti, 18 yılda Türkiye'nin sağlık altyapısını da teknolojik alt yapısını da en sağlam temellere oturttu. Şehir hastaneleri, 5G teknolojisi gibi yatırımlar, AK Parti'nin geleceğe yönelik yatırımlarıdır. Bunlara karşı çıkanlar ne bugünü ne de geleceği planlayamaz ancak ve ancak geçmişte hiçbir katkıları olmayan bazı kazanımlarla avunurlar" dedi.

Türkiye'deki teknoloji altyapısının insanların evlerinden çıkmadan tüm işlemlerini yapmalarına imkan sağlar hale geldiğini söyleyen Aksal, "Emekli maaşımı evde almak istiyorum diyen emekliler başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecekler. Maaş promosyonu dönemi olduğu için de banka değişikliği başvuruları e-devlet'ten yapabilirler" diye konuştu. 

BANKALARIN EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETLERİ NE KADAR?

Garanti BBVA’dan 1.200 TL'ye varan nakit promosyon

Garanti  BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2 bin 500 lira  arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş  alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.              

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında  imzalanan yeni protokol ile emekli maaşını 3 yıl boyunca  Garanti BBVA'dan alma  taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan 1.200 TL'ye varan nakit  promosyon ödemesi alabilecek.                

Garanti BBVA'dan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, 1.500 liraya  kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2 bin 500 lira arasında emekli maaşı  alanlara 1.000 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit  promosyon ödemesi yapacak.               

Böylece Garanti BBVA, emeklilere ödediği promosyonda yüzde 166'lık  artış gerçekleştirmiş olacak. Maaşını Garanti BBVA'dan alan emekliler, yüzde 0,99  faiz oranlı özel ihtiyaç kredisinden faydalanabilecek.                

Garanti BBVA'lı emekliler, şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil  ve internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA'ya  taşıyabilecek.         

Halkbank'tan emeklilere 750 TL'ye varan promosyon

Halkbank, emeklilere yönelik promosyon ödemesi  uygulaması için Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayarak, emekli  müşterilerine 750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapacağını açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Halkbank'ın promosyon tutarı, 1500  TL'ye kadar brüt maaşlarda 500 TL, 1500 TL-2 bin 500 TL arası brüt maaşlarda 625  TL, 2 bin 500 TL ve üstü brüt maaşlarda 750 TL olacak. Ödemeler tek seferlik  yapılacak, uygulamadan yararlanan emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca Halkbank'tan  alma taahhüdü verecek.

Başvurular Halkbank şubeleri, ATM'leri, İnternet Şubesi ve "0850 222 0  400" DIALOG kanalı aracılığıyla yapılabilecek. Emekli maaşını Halkbank üzerinden  alanlar, 750 TL'ye kadar promosyon ödemesinin yanı sıra yurt geneline yaygın şube  ve ATM ağından maaş tutarının tamamını çekebilme imkanına sahip olacak.

TEB'den emekliler için 2 bin 750 teklif

TEB, 5 Mart tarihi itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  emeklisi olup emekli maaşını taşıyan müşterilerine yönelik başlattığı  kampanya kapsamında, maaşı 1.500 TL'ye kadar olan emekliler 850 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alan emekliler ise 1.125 TL promosyon avantajından yararlanacak. Emekli maaşı 2.500 TL üzeri olan  emekliler ise 1.250 TL promosyon alabilecek. Kampanyadan yararlanmak  isteyen emeklilerin TEB'de en az iki adet aktif otomatik fatura ödeme  talimatı olması veya kampanya dönemi içinde en az iki yeni otomatik  fatura ödeme talimatı vermesi ve ayrıntılı bilgi için TEB şubelerine  başvurması gerekiyor.

Ayrıca TEB, yakınlarına tavsiye ederek TEB Emekli Bankacılığı  Ailesi'ne katan müşterilerine de kişi başına 150 TL, toplamda  1.500TL'ye varan ödeme yapıyor. Böylece, emekli maaşı 2.500 TL  üzerinde olup maaşını TEB'e taşıyarak 1.250 TL almaya hak kazanan  emekliler, 10 emekliyi TEB Emekli Bankacılığı Ailesi'ne katarak toplam  2.750 TL'ye varan promosyondan yararlanma imkanına sahip olacak.

Emekli müşterileri için özel müşteri hizmeti hattı da kuran TEB,  emeklilerin bu hattan ve internet bankacılığından yapacakları EFT ve  havale işlemlerinden ücret almıyor. TEB şubelerinde öncelikli hizmet,  kredi kartı ücret muafiyeti, günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli  Hesap ile birikimlerine yüksek faiz ve ATM'lerden yüksek çekim limiti, TEB'in emeklilere özel paketinde yer alan diğer hizmetler arasında yer  alıyor.

Mevcutta TEB'den emekli maaşını alan müşteriler ise, Mart ayı  içerisinde TEB kredi kartlarına başvurusu yapması durumunda onaylanan  kredi kartları ile yapacakları market harcamalarında 30 Haziran  tarihine kadar 150 TL'ye varan indirime de hak kazanıyor.

ING BANK

ING Türkiye, emekli maaş müşterilerine özel kampanyada TEB gibi 2.250 TL'ye varan promosyon imkanı sağlıyot. ING'li emekli müşteriler, yeni kampanya kapsamında 450 TL'ye varan nakit promosyona ek olarak; Turuncu Ekstra ile 750 TL harcama yaptıkları her ay için 50 TL nakit promosyon alacak. Böylelikle 3 yıl için ek 1.800 TL promosyon; toplamda ise 2.250 TL'ye varan nakit promosyon fırsatı sunulacak.

Emekli ING'liler ayrıca Turuncu Ekstra programı kapsamında Turuncu Hesap'taki birikimlerinde alt tutar ve vade kısıtı olmaksızın ayrıcalıklı faizden yararlanabilecek, internet ve mobil bankacılıktan yapacakları para transferlerine de herhangi bir ücret ödemeyecek.

VakıfBank emekli promosyonu teklifi

VakıfBank aylık maaşı 1.500 TL'ye kadar olan emeklilere toplam net 500 TL, 1.500 TL ila 2 bin 500 TL arasında olanlar toplam net 625 TL, 2 bin 500 TL ve üzeri olan emeklilere ise toplam net 750 TL promosyon ödemesi yapacak.

QNB FİNANSBANK emekli promosyonu

QNB Finansbank da maaşını taşıyıp bir bankacılık ürününü kullananlara bin 250 liraya varan promosyon ödeyecek.

Şekerbank 2.100TL'ye emekli promosyonu

Şekerbank, aylığını Şekerbank’a taşıyan emeklilere 3 yıllık taahhüt karşılığında maaş tutarlarına göre 375 ila 450 TL arasında promosyon veriyor. Aylığını Şekerbank’a taşıyan emekliler iki otomatik ödeme talimatı verdiğinde 150 TL, 10 adet müşteri ile sınırlı olmak üzere yönlendirdiği her yeni emekli için de 150 TL olmak üzere toplam 1.500 TL promosyona hak kazanıyor. Bu şekilde maaşını Şekerbank’a taşıyan emekliler toplamda 2 bin 100 TL’ye kadar nakit promosyon kazanabiliyor.

Yapı Kredi emekli promosyon 2020

Emekli maaşlarının yatırılması için 31 Mart 2020'ye kadar Yapı Kredi'yi tercih eden müşterilerine özel hazırlanan yeni kampanya ile 3 sene maaşlarını Yapı Kredi'den alma taahhüdü veren emekliler 1.000 TL'ye varan nakit promosyon kazanıyor.

Emeklilik Paketi ile Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve ATM'lerden yapılan havalelerde de ücret muafiyeti sunuyor. Ek olarak, ücretsiz düzenli ödeme talimatı verebilen emekli maaş müşterileri, TL birikimlerine özel 6 ay hoş geldin faizi alırken, bireysel ihtiyaç kredilerini kendilerine özel indirimli oranlarla kullanabiliyorlar. Öte yandan Yapı Kredi, emekli müşterilerine özel olarak sunduğu Medline acil sağlık hizmeti üyeliği ile doktorlu kara ambulansı ve telefonla tıbbi danışmanlık hizmetlerini de 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sağlıyor.

Türkiye İş Bankası emekli promosyonu

2020/2023 dönemi için SGK ile yapılan anlaşma doğrultusunda ilk maaşını İş Bankası’ndan alan ya da mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerine;

- 3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri halinde,

- İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesinin ardından, promosyon ödemesi yapılır. 

2020/2023 ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı üzerinden hesaplanır. Yani; 

- 1.500 TL’den düşük maaşlar için 500 TL,

- 1.500 TL - 2.500 TL arası maaşlar için 625 TL,

- 2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 750 TL olarak ödeme yapılır. 

Promosyon ödemelerini; emekli maaşı almakta olan kişiler başvuru tarihinden itibaren 3 iş günü içinde, ilk kez maaş alacak olanlar ise ilk maaş ödemesi takiben 3 iş günü içerisinde alırlar.

Akbank promosyon teklifi

Akbank, SGK emekli maaşını bankasından alanlara 1.000 TL ye varan promosyon veriyor. Emekli maaşı 1500 TL'ye kadar olanlara 700 TL, 1500 TL - 2500 TL arası olanlar 850 TL, 2500 TL olanlar ise 1.000 promosyon alabilecek.

Denizbank emekli promosyonu

Emekli maaşını DenizBank’tan 3 yıl süre ile alma sözü veren emeklilerimiz 750 TL’ye varan nakit promosyon kazanıyor ifadeleri kullanan Denizbank, Aylık 1.500 TL altında maaş alanlara 500 TL,Aylık 1.500 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlara 625 TL, 2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 750 TLpromosyon ödemesi yapılacak