Gazetevatan.com » Yazarlar » Yüksek performans için tatil planı

Yüksek performans için tatil planı


Yaz aylarına girerken cinsel fonksiyonlarınızın tam güç çalıştığından emin olun. Sertleşme sorunu, erken boşalma, isteksizlik gibi şikayetler için hormonlarınızı, penisin damar ve sinir yapısını inceleyen mini bir cinsel check-up yaptırın. 
 
-  Cinsel isteksizliğiniz varsa kanda sabah 9-11 arası testosteron eksikliğinizi kontrol ettirin. Testosteron düşüklüğü durumunda hormon takviyelerinden yararlanabilirsiniz. En iyisi tatilden 2-3 hafta önce bu kontrolü yaptırmaktır çünkü birçok hormon ilacının vücutta etki göstermesi için belli bir süre gerekir. Özellikle aşırı stresli, yağlı yiyecekler tüketen, sigara-yoğun alkol kullanan ve spor yapmayan erkeklerin bu kontrolü yaptırmalarında fayda var.   
- Sertleşme kalitesini artırmak için penis ütüsü gibi penis damarlarını yenileyen, hasarları onaran, penis damar-sinir ve cilt dokusunu geliştiren tedavileri kür olarak deneyebilirsiniz. 
- Sertleşme ilaçlarını hekime danışmadan kullanmayın. Size özel doz ve kullanım şekli belirlenmeli.   
- Penis kaslarını kuvvetlendiren çalışmalarla 2-3 haftada sertleşme halinde daha dik ve hacimli penis sağlanabiliyor. Bu geç boşalmak isteyen erkeklere de öneriliyor.
- Diyabet, damar sorunları, enfeksiyonlar, aşırı stres gibi nedenlerle cinsel sorun yaşayan hastalarda ozon ve oksijen tedavileri ile cinsel bölgenin kanlanması sağlanabiliyor. 
- Penisteki hacim ve şekil bozukluklarında medikal tedaviler ve ameliyat seçenekleriyle daha uzun-kalın-düzgün şekilli penis yaratılabiliyor.  
 - Erken boşalmada lokal ve sistemik ilaç seçenekleri var. Hem de kendi kendinize boşalma kontrolünü sağlamanıza yardımcı olan teknikler öğretilebiliyor.
 
Hafta sonu hapları! 
 
Tatile çıkan pek çok erkek daha yüksek bir performansa sahip olmak için sertleşme haplarına yöneliyor.  Erkekler sertleşme hapları ile daha kuvvetli ve uzun bir sertleşme yaşamayı, bir gecede birden fazla sertleşme sağlamayı arzu ediyor. Özellikle uzun etkili olan ve haftasonu hapı olarak bilinen sertleşme ilaçlarına talep oluyor. Ancak sertleşme haplarını kesinlikle hekiminize danışmadan almayın. 
Beklenmedik bir yan etki veya olumsuz bir sonuç almamak için  mutlaka hekime başvurun.  
 
Sağlığınıza özen gösterin 
 
Seks performansınız genel sağlığınızla yakından ilişkili. Yüksek kan şekeri-kolesterol-tansiyon, kalp sorunları, hormon dengesizlikleri, ağrılı hastalıklar, depresyon, kullanılan ilaçlar ve daha pek çok faktör performansı düşürebilir. Bu nedenle seksüel bir yaz planı yaparken genel sağlık performansınızı da gözden geçirin. Stresinizi yönetmeye, kaliteli uykuya, Akdeniz tipi beslenmeye ve düzenli egzersize ağırlık verin.