Prensese çıplak protesto

06 Ağustos 2015 Perşembe - 13:30 | Son Güncelleme : 06 08 2015 - 13:34

DANİMARKA’NIN başkenti Kopenhag’da başlayan moda haftası nedeniyle harekete geçen hayvan hakları koruyucusu PETA üyeleri, Prenses Mary’ın timsah derisi çanta kullanmasını proteste ettiler.


Kopenhag’ın en işlek alışveriş caddesi olan Strogette’de, Prens Mary’in alışveriş ettiği Hermes adlı butiğin önündeki eylem, turistlerin de büyük dikkatini çekti. Eylem sırasında bir genç kız üstsüz vaziyette yerde yatarken, bir arkadaşı da üzerine bir şişeden kan döktü.

Hayvan Hakları savunucusu Regitze Hansen: “Dünyanın her yerinde arkadaşlarımız hayvanlara yapılan zulmü dile getiriyor. Umarım bu eylem, oradan geçenlerin dikkatini çeker ve insanlar, hayvan derisinden bir giyim ya da aksesuar satın almadan iyi düşünürler. Timsahların derisine zarar vermemek için bazen öldürmeden yüzüldükleri biliniyor” dedi. Prenses Mary’in doğum günü hediyesi olarak 221.000 kronluk Birkin marka timsah derisinden çantayı kabul etmesi büyük tepkilere yol açmıştı. Birkin marka çantaların en ucuzu 50 bin kron (6 bin 500 Euro) pahalısı 1 milyon kronun (150 bin Euro)üzerinde satılıyor. 

ETİKETLER