Oscar’lık yabancılar İstanbul Modern’de

07 Ocak 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 07 01 2017 - 2:30

Geçtiğimiz yıl katıldığı uluslararası festivallerde adından sıkça söz ettiren ve Oscar’a damga vurması beklenen yabancı filmler 12-22 Ocak tarihleri arasında İstanbul Modern’de izleyiciyle buluşacak


İstanbul Modern Sinema, Oscar heyecanı yaklaşırken, “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisine aday filmlerden oluşan bir seçki sunuyor. “Oscar’ın Yabancıları“ adlı program 12-22 Ocak tarihleri arasında gösterime sunulacak. Bu çekişmeli yarışta adı ön plana yerleşen yapımlara yer veren seçki, Oscar adayı olmalarına rağmen Hollywood kulvarının dışında, dünya festivallerinde başarılı olmuş, farklı dil ve kültürlerden filmlerin buluştuğu bir kategoriyi temsil ediyor. Programdaki beş film, “Yabancı Dilde En iyi Film” kategorisinde adaylığa yükselerek son dokuza kaldı. (14-25 TL, biletix ve müze gişesi)

Tiyatro

Üç kadının absürd hikayesi...

Başrollerini Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nun paylaştığı Kozalar, üç kadının evde gerçekleşen buluşma sırasında gelenleri absürd bir dille anlatıyor...

(10 Ocak, 20:30, Zorlu PSM, 30-55 TL)

Konser

Unutulmaz şarkılarıyla  Selami Şahin...

Yıllara meydan okuyan Selami Şahin, unutulmaz şarkıları ve keyifli sahne şovuyla 11 Ocak’ta Jolly Joker İstanbul sahnesinde olacak. (21:00, 56-158 TL)

Opera

Nabucco operası  İstanbul’da

130 yıldır dünyanın en ünlü sanatçılarını sahnesine taşıyan Metropolitan Opera canlı yayınla İstanbullularla buluşuyor. Akmerkez CinemaPink salonlarından 7 Ocak akşamı 20:55’te yapılacak gösterimde Giuseppe Verdi’nin Nabucco operası yer alacak. (75 TL, biletinial.com)

ETİKETLER