Ömer Çelik: Kendi devletini suçlayan bu çarpık zihniyetle karşı karşıyayız

AA |  01 Mayıs 2019 Çarşamba - 19:01 | Son Güncelleme : 01 05 2019 - 19:55

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Maalesef bir kere daha CHP yönetimi yabancı bir devletin yetkilisini referans vererek Türkiye Cumhuriyeti hükümetini suçladı." ifadelerini kullandı.


Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın  açıklamalarına ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.
 
"Maalesef bir kere daha CHP yönetimi yabancı bir devletin yetkilisini  referans vererek Türkiye Cumhuriyeti hükümetini suçladı. Defalarca uyardığımız  bir konuda yine aynı şeyi yaparak kendi devletleri yerine yabancı devleti esas  aldılar." ifadesini kullanan Çelik, "CHP Sözcüsü ve bir Genel Başkan Yardımcısı  hükümetimizin PKK/PYD ile görüşmeler yaptığını söylüyor. Bu yalan iddiayı, ABD'li  bir yetkiliye dayandırıyor. Bir kere daha yabancı devletlerin yetkililerini  alarak kendi devletini suçlayan bu çarpık zihniyetle karşı karşıyayız."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Çelik, "Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı bir devlet arasında bir  çelişki ortaya çıktığı zaman, CHP'nin sürekli yabancı devletlerin yanında saf  tutarak Türkiye Cumhuriyeti’nin hükümetine karşı duruş sergilediğini görüyoruz.  Buna defalarca şahit olduk. Şimdi bir kere daha yalana başvuruyor CHP.  Hükümetimizin PKK /PYD terör örgütleri ile görüşme yaptığını söylüyor. Bu yalanı  da yabancı bir devlet yetkilisine dayandırıyor. Kendi hükümetine karşı  başka  devletler adına konuşan bir zihniyet bu." ifadelerini kullandı.
 
Paylaşımında Çelik, şunları kaydetti:
 
"Bizzat CHP Genel Başkanı ve yöneticileri 'PYD/YPG terör örgütü  değildir. PYD/YPG Türkiye'ye saldırmaz' demişlerdi. Şimdi savundukları PYD ve YPG  ile hükümetimizin görüştüğü iftirasını atarak, başka devletlerin yetkililerinin  propagandalarına  sahip çıkıyorlar. CHP'ye kendi sözlerini hatırlatarak eleştiri  getirdiğimiz zaman 'biz Kuvayı Milliye'nin devamıyız, bize böyle şeyler  söylenemez' diyorlar.
 
Başka devletlerin sözlerini esas alarak kendi hükümetine ve devletine  karşı siyaset üretene Kuvayı Milliye denemez. Dışımızdaki odaklar  Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimizin dış politikasına dönük bir kara propaganda  ürettiği zaman bunları sahiplenen ilk odak CHP oluyor. Bugün bir kere daha gördük  bunu."

ETİKETLER