Muharrem İnce “Ayrımcılık yapmam benim gönlüm zengin”

İHA |  14 Mayıs 2018 Pazartesi - 16:51 | Son Güncelleme : 14 05 2018 - 16:58

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 81 milyonu sevdiğini, ayrımcılık yapmayacağını söyledi.


Konya'nın Ereğli ilçesinde, Yunus Emre Meydanında miting düzenleyen İnce, kürsüye çıkar çıkmaz miting alanındaki herkesin sosyal medya hesaplarından canlı yayın yapmasını istedi. Muharrem İnce, projesinin huzur olacağını belirterek, "Ben özgürlüğüme düşkünüm. 81 milyonu seviyorum, ayrımcılık yapmam. Benim gönlüm zengin. Peki bu huzuru nasıl başaracağız? İnsanları seveceğiz kimseyi ayırmayacağız, gerginlik olmayacak.AKP değil AK Parti diyeceğim, onları da incitmeyeceğim. Büyüyeceğiz, adil paylaşacağız. Hukuk devleti olacağız, mahkeme kararlarına herkes inanacak. Benim Cumhurbaşkanlığımda yüksek yargıçların hiçbiri ben içeri girdiğimde ayağa kalkmayacaklar. Çünkü beni yargılayacaklar, beni yargılamayacaklarsa neden o koltukta oturuyorlar” dedi.
 
Muharrem İnce sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitede okuyan gençler, siz fizik öğretmeni Muharrem abinizin sözüdür nasıl ki emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında 1000’er lira veriyorsa hükümet, destekliyorum doğrudur. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda üniversite öğrencilerini ayırt etmeden 19 Mayıs’ta gençlik bursu, 29 Ekim’de Cumhuriyet bursu 500’er yüz lira alacaksınız. Aldığınız krediler okul bitince kesiliyordu biz kesmeyeceğiz. İki sene iş bulana kadar kredisini ödemeye devam edeceğiz. Bütün öğrencilere sesleniyorum. Öğrenci kimliğini gösteren her çocuğumuz bütün müzelere ücretsiz girecek. Sizlerden istediğim bana bir avuç pirinç verin size bir kazan pilav yapacağım. 3 Kasım 2002’de milletvekili oldum o günden bu güne 550 milletvekili arasında kesintisiz milletvekilliği yapan 7 kişi var birisi benim. 3 Kasım 2002’de milletvekili olduğumda Erdoğan milletvekili değildi, Mart 2003’de oldu. Milletvekili olduğu gün Başbakan oldu. Hiç tecrübesi yoktu bir günlük milletvekilliğine Başbakanlığı verdik, 16 yıllık Milletvekilliğine Cumhurbaşkanı vermeyeceğiz bu olmaz, bu doğru değil” ifadelerini kullandı.
 
 

ETİKETLER