Moment Festivali 10 Haziran'da Berlin'de!

10 Mayıs 2019 Cuma - 15:41 | Son Güncelleme : 10 05 2019 - 15:49

Türkiye ve Almanya’nın kültür başkentleri İstanbul ve Berlin, bünyesinde etnik, doğaçlama, caz ve elektronik müzikleri bir araya getiren Moment Festivali ile 10 Haziran 2019 tarihinde Berlin’de bir araya geliyor.


İki şehir arasında güçlenerek popülerlik kazanan kültürel diyalog, Moment Festival’ine ilham kaynağı oldu. Türkiye’de ve Almanya’da ofisleri olan, festivaller ve sanatsal etkinlikler düzenleyen 3dots ekibi; Moment Festivali’nde bu iki şehrin renklerini bir araya getiriyor. Gittikçe derinleşen kültürel bağları ve üretimleri her iki şehre bağlılığı olan ya da şehirlerarası bu etkileşimi seven insanları bir araya gelerek kutluyor. 
 
 
İstanbul ve Berlin’in kozmopolit ve çok kültürlü yapısını programına da yansıtan ve hareket halindeki sanatçılara yeni bir platform yaratma heyecanı içinde olan Moment Festivali, ilk senesinde pek çok uluslararası isimle, dört farklı sahneden oluşacak. 
 
Moment Festivali Berlin Programı 
 
Ana Sahne (Main Stage)
Lost Songs Of Anatolia 'Live' - Anadolu'nun Kayıp Şarkıları 'Canlı' ft. Şevval Sam 
 
Kulüp Sahnesi (Club Stage)
Ah! Kosmos
Korhan Futacı, Antonis Anissegos, Yorgos Dimitriadis, Ayşe Cansu Tanrıkulu 140journos presents: Şokopop b2b BXA (Live DJ Set) 
 
Epikuer sunar: Lab Sahnesi ve Workshop (Görseller: Mahir Duman) (Epikuer presents: Lab Stage and Workshop (Visuals by: Mahir Duman)
(ILYICH)
Can Kaya 
 
Federica Flux & Guests
Sudden Beach
Seretan
Sound and listening workshop: Reporting on the Momentary Anton (ILYICH) Kats & Francisco Petrucci 
 
Bahçe Sahnesi (Garden Stage) Asena Bulduk
DJ Gorki and Dr. Lokmann
DJ Sarıyılan // Kaan Sezyum Taxim Sound 
 
Konuşmalar (Talks)
140journos: Seküler Göç Oturumu
Şokopop'la Çok Özel: Yeşilçam'ın Uluslararası Emelleri "Bobby Teardrops ve La Gang dell'Arancia Meccanica"