Millet onlara cezayı keser

13 Nisan 2019 Cumartesi - 22:46 | Son Güncelleme : 13 04 2019 - 22:49

CHP sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sonuçlarla ilgili “Pirus Zaferi” benzetmesine “Bir gerçek var bundan önceki yerel seçimlerde ülkemizin yüzde 25’inde belediye hizmeti veren CHP’ye milletimiz şimdi nüfusun yüzde 45’ini emanet etmiştir. Hiç merak etmeyin, millet onlara cezayı keser” diye yanıt verdi.


Öztrak dün yaptığı basın toplantısına seçim sürecindeki son durumu değerlendirdi. “İstanbul’un seçilmiş büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’dur” diyen Öztrak, şöyle devam etti:
 
“Sandıkta netice alamıyorsan başka yollara başvurma diyen sarayın kibirli kişisinin içine düştüğü durum içler acısıdır. Millete musallat olup daha fazla huzursuz etmeyin. Milletle kavga etmeyi bıraksınlar, milletin gönlünün yeniden nasıl kazanırız diye düşünsünler. Milletimiz aş ve iş gibi çok büyük dertlerle uğraşıyor. Bugün faiz yüzde 22’yi geçti. Tamamlanmış, bitmiş İstanbul seçimini artık daha fazla kaşımayın. Mutfakta tencereler boş, millet borç yükünden inim inim inliyor. Milletin vaktini daha fazla çalmayın. Artık ekonomik meselelere kafa yorun. Türkiye’de krizin yükünü vatandaşın omzuna bırakan sunumu şimdi yurt dışında yapıyormuş. Çalışanların kıdem tazminatını fona aktaracağız. Bu bir program değil. Öngördüğünüz şey kendi çıkardığınız krizin yükünü vatandaşın omzuna yüklemektir. Yabancılar damadı da damadın sunumunu da beğenmemiştir. Seçimle gelip seçimle gitmeyen bir hükümete paralarını emanet ekmek istemezler.” 
 
Milliyet

ETİKETLER