Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul başlıyor!

15 Mart 2017 Çarşamba - 13:03 | Son Güncelleme : 15 03 2017 - 13:03

Mercedes-Benz Fashion Week 20-24 Mart tarihleri arasında İstiklal Caddesi'nde bulunan Grand Pera'da gerçekleşecek.


Türkiye’nin yılda iki defa düzenlenen en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un 9'uncu sezonu, 20-24 Mart tarihleri arasında İstiklal Caddesi'nde bulunan ve tarihi Cercle d'Orient binasını da kapsayan Grand Pera'da gerçekleşecek.
 
Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarını sergileyecekleri Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, şehrin tarihine tanıklık eden büyüleyici mekanı, üstün teknik alt yapıyla buluşturarak davetlilerine alışılmışın dışında bir moda haftası deneyimi yaşatacak.
 
Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarının her sezonunda, Karlie Kloss, Georgia May Jagger, Tilda Swinton, Dree Hemingway, Doutzen Kroes, Natasha Poly gibi isimlerin başrolde olduğu moda kampanyaları sunan Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un 9'uncu sezonunda 'smart fortwo' ve'smart forfour' ile kendine has bir yaşam tarzını moda ruhuyla buluşturuyor. 
 
Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan, yeni sezon için görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:
"Türk tasarımcıları ve moda sektörünün yetenekli isimlerini hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada desteklemeyi hedefleyen etkinlik kapsamında bu sezon defile ve sunumlar dışında modaya dair farklı etkinlikler davetlileri bekleyecek. Dünyanın en prestijli trend tahmin ajanslarından Nelly Rodi'nin İlkbahar/Yaz 2018 ve Sonbahar/Kış 2018 sezonlarına dair seminerleri, 'Fashion in Motion' başlığı altında titizlikle seçilmiş moda filmlerinin gösterimleri ile farklı marka ve tasarımcıların davetlilerle buluşacağı 'pop-up; mağazalar, modanın farklı alanlarını bir araya getiren bir haftayı müjdeliyor. Bu etkinliğin devamlılığına ve Türk moda sektörüne kesintisiz desteğimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz."