Maduro suikast girişiminden muhalefeti sorumlu tuttu

AA |  08 Ağustos 2018 Çarşamba - 7:14 | Son Güncelleme : 08 08 2018 - 7:14

Venezuela Başkanı Nicolas Maduro, geçen cumartesi günü kendisine yönelik düzenlenen suikast girişimden muhalefet lideri Julio Borges'ı sorumlu tuttu.


Maduro, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, suikast  girişiminin ardından tutuklanan 6 kişinin ifadelerine bakıldığında Kolombiya'da  sürgünde yaşayan muhalefet lideri Borges'ın bu olaydan sorumlu olduğunu öne  sürdü.
 
"Verilen birkaç ifade Jolio Borges'a işaret ediyor. Soruşturmalar da  öyle." diyen Maduro, Borges'ın bu olaydaki rolü hakkında daha fazla detay  vermedi.
 
Maduro ayrıca, sosyal medyadaki görüntülerde polis tarafından  tutuklandığı görülen muhalefet milletvekili Juan Requesens'in de isminin  şüpheliler arasında olduğunu aktardı.
 
Yaklaşık iki saat sunum yapan Maduro, şüphelilerin videoları ve  patlayan droneların fotoğraflarını paylaştı.
 
Suikast girişiminde yaralanan askerlerin şapkalarını da elinde  tutan Maduro, ABD ve Kolombiya'daki yetkililere gerekli delilleri sunacaklarını,  bu olayı düzenleyen ve finanse edenlerin yakalanması için iş birliklerini  isteyeceklerini kaydetti.
 
Bu arada Sosyalist Parti lideri ve Ulusal Meclis Başkanı Diosdado  Cabello, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Borges ve Requesens'in  dokunulmazlıkları olduğunu ancak bu konuda yeni bir yasa tasarısı  hazırlayacaklarını belirtti.
 
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas'ta bir  törende konuşma yaptığı sırada patlayıcı yüklü dronelar ile saldırı  düzenlenmişti. Maduro'nun yara almadan kurtulduğu saldırıda 7 asker yaralanmıştı.
 
Kendilerine "Tişört Giyen Askerler" adını veren bir grup, Twitter'da  yaptıkları paylaşımda saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

ETİKETLER