Kusursuz cinayet çözüldü

VATAN DIŞ HABERLER  |  03 Mart 2011 Perşembe - 20:58 | Son Güncelleme : 03 03 2011 - 20:58

Birlikte olmak için eşlerini karbonmonoksit gazıyla zehirleyerek öldürdüler


İkisini aynı arabaya koyup garajın içinde intihar etmiş süsü verdiler. Oğlunu genç yaşta kaybeden adamın itirafları 20 yıllık cinayeti aydınlattı

Dişçisiyle yasak aşk

İrlanda’da 1991 yılında işlenen cinayet 20 yıl sonra aydınlatıldı. Gizli ilişki yaşayan iki evli aşığın eşlerini birlikte olmak için ortadan kaldırdığı ortaya çıktı. Coleraine kentinde yaşayan Hazel Stewart her pazar kiliseye giden, iki çocuklu bir ev hanımıydı. Polis eşi Trevor Buchanan’ın 90 kilometre uzaklıktaki bir kente tayini çıkınca, hem biraz para kazanmak hem de oyalanmak için kilisenin pazar okulunda çalışmaya başladı. Bu sırada dişçisi Colin Howell ile aralarında bir ilişki başladı. Hazel, gizli gizli buluştuğu aşığından bir kaç ay sonra hamile kaldı. İki aşık Londra’ya gidip bebeği aldırdı. Kürtajdan sonra Colin ve Hazel birlikte olabilmek için eşlerini öldürmeye karar vererek müthiş bir plan yaptı. Colin eşi Lesley’i uyurken karbonmonoksit gazıyla zehirleyerek öldürdü. Hazel’e de kocasının yemeğine uyku ilacı katmasını söyledi. Öldürdüğü eşini otomobile koyan adam, Hazel’in evine gitti ve aynı gazle Trevor’u da öldürdü.


Kilisede itiraf etti

Çift daha sonra cesetleri polisin otomobile koyarak Lesley’in babasından kalma sahil kenarındaki evine götürdü. Otomobili garajda çalışır vaziyette bırakarak gittiler.
Ertesi gün çiftin cesetleri bulundu. Yapılan otopside karbonmonoksit zehirlenmesinden oldükleri tespit edildi. Polis çiftin birlikte intihar ettiği sonucuna vardı ve soruşturma kapandı. Hazel, bir kaç yıl sonra sevgilisi Colin’den ayrılıp David isimli eski bir polisle hayatını birleştirdi. Colin, 2009 yılında 22 yaşındaki büyük oğlu, öğrenci değişim programı için gittiği Moskova’da balkondan düşüp ölünce bunalıma girdi. Kilisede günah çıkarırken eşini ve aşığının kocasını Hazel ile birlikte öldürdüğünü itiraf etti. Kilise yetkilileri durumu hemen polise bildirdi. 20 yıl önce işlenen cinayet davası yeniden açıldı. Tutuklanarak ceza evine konulan Colin çıkarıldığı mahkemede 21 yıl hapis cezası aldı. Colin sorgusunda Hazel’in kendisine yardım ve yataklık ettiğini hatta cinayet fikrinin ondan çıktığını söyledi. Dün mahkemeye çıkartılan Hazel de suçunu itiraf etti. 51 yaşındaki kadın iki cinayete sebep olmak ve yataklık yapmaktan ömürboyu hapis cezası aldı.


ETİKETLER

0