Kök hücre bekleyenlere umut

AA |  12 Mart 2019 Salı - 17:13 | Son Güncelleme : 12 03 2019 - 17:13

Sağlık Bakanlığı ve TÜRKÖK desteğiyle, Pfizer Türkiye'nin hayata geçirdiği "Can Damlası Kök Hücre Bağışı Farkındalık Projesi" kapsamında hazırlanan kamu spotu, toplumda kök hücre bağışıyla ilgili yanlış bilinenleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.


  Proje kapsamında hayata geçirilen "Elini Uzat, Can Damlası Ol"  başlıklı video aracılığıyla, insanların daha bilinçli bağışçılar haline gelmeleri  ve toplam 4 milyon kişinin kök hücre bağışı hakkında bilgilendirilmesi  hedefleniyor.
 
Sosyal medyada #EliniUzatCanDamlasıOl etiketiyle ulaşılabilen çalışma,  Türkiye'de, başta lösemi hastaları olmak üzere kök hücre bağışı bekleyen binlerce  insan için umut vaat ediyor.
 
Toplum genelinde, kök hücre bağışı konusundaki yanlış bilgi ve yersiz  korkuların oluşması üzerine ihtiyaç duyulan sayıda bağışçıya ulaşılamamasına  neden olduğu için harekete geçen Sağlık Bakanlığı ve TÜRKÖK, kök hücre bağışıyla  ilgili doğru bilgileri yaymak için işbirliği yaptı.
 
"Can Damlası" isimli kök hücre bağışı farkındalık projesini başlatan  bakanlık, Pfizer Türkiye'nin desteklediği proje sayesinde, toplumda kök hücre  bağışıyla ilgili yanlış bilinenlerin ortadan kaldırılması ve doğruların sosyal  medya aracılığıyla yayılmasını amaçlıyor.
 
Projesi kapsamında hayata geçirilen "Elini uzat, can damlası ol"  videosu aracılığıyla, insanların kök hücre bağışıyla ilgili doğru bilgileri  edinmesine ve bu sayede daha bilinçli bağışçılar haline gelmelerine destek  olunması hedefleniyor.
 
Mart ayı süresince sosyal medya üzerinden devam edecek projeyle, 4  milyon kişinin kök hücre bağışı hakkında bilgilendirilmesi planlanıyor.
 
  
 

ETİKETLER