İYİ Parti istifaları CHP'yi karıştırdı! "Parti tüzüğüne aykırı"

22 Nisan 2018 Pazar - 14:33 | Son Güncelleme : 22 04 2018 - 14:39

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 15 milletvekilinin istifa ederek İYİ Parti’yi geçmesi CHP örgütünü karıştırdı. Partinin önemli isimleri, sol bir parti olan CHP’nin İYİ Parti’ye verdiği desteğin parti tüzüğüne aykırı olduğunu belirtti. Bu isimlerden biri de CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner.


CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İYİ Parti'ye verdiği kayıtsız şartsız destek siyasi kulislerde "Aday olmaktan korkan ve milletvekili koltuğunu kaptırmaktan çekinen Kılıçdaroğlu mecliste grubu olmayan bir partiye umutlarını bağlayarak 95 yıllık CHP'ye ihanet ediyor" şeklinde yorumlandı.
 
CHP BİR SOL PARTİDİR
 
CHP içinde birçok önemli isim de İYİ Parti'ye verilen bu desteğe açık açık itiraz ediyor. Bu isimlerden biri de CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner. Sosyal medya üzerinden tepkisini dile getiren Cihaner CHP'nin bir sol parti olduğunun altını çizerek: "ÖDP, TKP ve DSP için de 20'şer vekil isteriz!" dedi.
 
 
PARTİ TÜZÜĞÜNE AYKIRI
 
İYİ Parti'ye verilen desteği parti tüzüğüne de aykırı olduğuna vurgu yapan Cihaner: "CHP Tüzük Madde 1/4: (4) Cumhuriyet Halk Partisi, başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere Aydınlanma ideallerini, emek mücadelelerini, sosyal demokrasinin özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini benimseyen çağdaş demokratik sol bir siyasal partidir." dedi. (Sabah)
 
 

ETİKETLER