İstanbul Havalimanı'na "Yılın Havalimanı" ödülü

AA |  05 Kasım 2019 Salı - 12:02 | Son Güncelleme : 05 11 2019 - 12:09

İstanbul Havalimanı, International Airport Review dergisinin düzenlediği “Reader’s Choice 2019 (Okuyucuların Seçimi)" ödülleri yarışmasında "Yılın Havalimanı" ödülüne layık görüldü.


İGA'dan yapılan açıklamaya göre, dünyada havacılık sektörünün  prestijli yayınlarından International Airport Review Dergisi’nin okuyucu  oylarıyla belirlenen "Reader’s Choice 2019" ödüllerinde güçlü rakiplerini geride  bırakan İstanbul Havalimanı, ödül kazandı.
 
Açılışının birinci yılını geride bırakan İstanbul Havalimanı,  İngiltere merkezli havacılık sektörünün dünyadaki lider yayınlarından olan  International Airport Review Dergisi okuyucularının "Airport of the Year"  seçilerek uluslararası otoritelerin de taktirini topladı.
 
Aralarında Heathrow, Changi, Copenhagen Vancouver, Sydney ve Hong Kong  gibi uluslararası havalimanlarını geride bırakarak, ödülün sahibi olan İstanbul  Havalimanı, Türk havacılık sektörünün bayrak taşıyıcısı olduğunu da kanıtladı.
 
Uluslararası birçok hub havalimanını geride bırakarak ödülün sahibi  olan İstanbul Havalimanı’nın kısa bir zamanda zoru başardıklarını kaydeden İGA  Havalimanı İşletmesi Üst Yöneticisi (CEO) ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu,  "Ülkemize uluslararası anlamda bir ödül kazandırdığımız için mutluyuz. İstanbul  Havalimanı benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst  düzey yolculuk deneyimiyle ilk yılını geride bırakırken küresel bir hub olma ve  Türkiye’yi havacılık sektöründe en üst lige taşıyarak, dünyaya örnek bir  havalimanı işletme modeli sergileme hedefinde de çok önemli mesafeler katettik.  Pek çok önemli havalimanını geride bırakarak almış olduğumuz 'Airport of the  Year' ödülü İstanbul Havalimanı’nda işimizi ne denli doğru yaptığımızın da bir  göstergesi. Ülkemiz için gurur vesilesi dünya içinse örnek olmanın bize yüklediği  büyük sorumluluğun bilinciyle ilerleyen dönemlerde hedeflerimizi bir bir  gerçekleştirerek ülkemize uluslararası daha pek çok ödülü getirmek istiyoruz."  ifadelerini kullandı.
 
İki ayda bir yayımlanan İngiltere merkezli International Airport  Review Dergisi, yolcu deneyimi, hava durumu operasyonları, terminal işlemleri,  güvenlik, bilgi teknolojisi, ATC/ATM, havalimanı geliştirme, inşaat ve tasarım  konularını kapsayan havacılık sektörü için lider bir bilgi kaynağıdır.
 
 Dünyanın önde gelen havalimanlarından ve havayolu şirketlerinden  derinlemesine analizler, haberler, makaleler, röportajlar ve vaka çalışmaları  sunan dergi dünya çapında 30 bin okuyucuya ulaşıyor.