İrlandalı kadınların katiline ağırlaştırılmış müebbet!

28 Temmuz 2015 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 28 07 2015 - 2:30

Elizabeth Graham ve arkadaşı Cathy Dinsmore’yi boğazlarını keserek öldürdüğü suçlamasıyla 2 kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan Recep Ç.’nin cezasını Yargıtay onadı


İZMİR’in Buca İlçesi’ndeki ormanlık alanda 18 Ağustos 2011’de meydana gelen olay şöyle gelişti: Kuşadası’nda tatil yapan İrlandalı S.G., 54 yaşındaki annesi Marion Elizabeth Graham ve arkadaşı 50 yaşındaki Cathy Dinsmore’den haber alamayınca polise haber verdi. İrlandalı iki kadın Buca Kaynaklar mevkiindeki ormanlık alanda boğazları kesilip, defalarca bıçaklanarak öldürülmüş bulundu. Genç kızın garsonluk yapan arkadaşı 17 yaşındaki Recep Ç. iki İrlandalı kadınının katil zanlısı olarak tutuklandı.

Olay İrlanda ve İngiliz basınında geniş yer buldu. Mahkeme sürecini yabancı gazete ve televizyonlar ile öldürülen kadınların yakınları izledi. Mahkeme heyeti, Recep Ç.’yi iki kadını öldürmek suçundan iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırdı. Kendisine yardım ettiği öne sürülen babası E.Ç. ise mahkeme heyetinin oy çokluğuyla beraat etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, sanık Reçep Ç.’ye mahkeme tarafından verilen cezayı ve babasına verilen beraat kararını aynen onadı.

ETİKETLER